Rozchod? 5 zaručených tipů, jak se z něj dostat

Vše, co vás právě obklopuje, je temnota. Nevidíte ani na krok dopředu a naprosto netušíte, co si teď počnete se svým životem. Této životní fázi se říká rozchod. Všichni doufáme, že k tomu nedojde, ale všechny zažijeme to, kdy se to stane.

Život jde samozřejmě dál bez ohledu na počet našich úspěšných nebo neúspěšných vztahů, a proto je třeba posunout se dál taky. Pomůžeme vám začít.

Prožijte svou bolest

Během prvních několika týdnů potom, co váš vztah skončil, je důležité, abyste si poseděli sami se svojí bolestí. Myslíme to doslova. Zůstaňte zavření v pokoji, pouštějte si vaše oblíbené smutné písničky, přiznejte si pocit smutku a neváhejte plakat. Nesnažte se hned svůj smutek obrátit ve štěstí ani se ho nesnažte zamést pod koberec, sedět po barech s kamarády nebo to zalepit novým vztahem. A ať vás ani nenapadne vašemu ex volat!

Komunikujte

Poté, co jste si dali dostatek času na to, abyste si odtrpěli bolest z rozchodu, komunikujte své negativní pocity. Musíte to udělat proto, abyste se jich zbavili. Samozřejmě nepředpokládáme, že máte tisíce na psychology nebo přátele, kteří si dobrovolně nechají „vykecat“ díru do hlavy. Proto pište. Pište, dokud to nezačne dávat smysl nebo než budete mít pocit, že už jste vše vyslovili. Napište dopis svému ex (který mu ale nepošlete), nebo napište dopis svému budoucímu já. V tom byste měli shrnout vše, kvůli čemu by byl nesmysl a fatální chyba se k bývalému partnerovi vracet. Protože jak jde čas, zbydou povětšinou vzpomínky jen na to dobré. Což je sice pěkné, ale taky by vás to mohlo hodit o pořádný kus vaší cesty zpátky.

Udělejte změnu

Čeká vás období plné vzrušujících změn. Uvědomujete si to? Příliš mnoho lidí lpí na minulosti, než aby přijmuli do svého života závan čerstvého vzduchu a naprosto se mu oddali. Což je chyba. Obarvěte si vlasy tak, jak vám to partner zakazoval, pořiďte si jednokolku, o které tvrdil, že je hloupá a začněte chodit do solárka, o kterém tvrdil, že je to jen zbyteční vyhazování peněz. Vy sama víte nejlépe, co je pro vás užitečné. Uspořádejte výlet pro přátele, vybavte byt novým nábytkem nebo si stanovte nějaký velký nový cíl, jako třeba konečně otevřít obchod se svými výrobky. Konečně totiž máte na všechno dostatek času!

Mějte rituál své svobody

Touto dobou už byste se měli cítit alespoň trochu povznesení a nadšení ze světlé budoucnosti. Pokud máte při svých nových pracovních úspěších ještě vůbec čas, stejně na vás někdy padne splín. Proto si v takovém případě přečtěte dopis, který jste napsali jemu nebo sobě, jděte na pláž, koukejte na západ slunce a znovu si připomeňte, jak jste úžasní. Nebo se choďte každou neděli v 9:00 vykřičet na odlehlou skálu. Nemusíte pálit všechny mosty, ale je dobré mít rituály, které vám pomou oprostit se od minulosti.

Meditujte

Sedněte si na vaše oblíbené a klidné místo. Představte si všechny lidi, kteří jsou vám nejbližší a vizualizujte si energetické kabely, kterými jsou k vám připoutaní. Berou nebo dávají jimi energii. Většinou by k vám skrze tyto kabely měla proudit pozitivní energie, podpora a pocit bezpečí. A kabel napojený na vašeho partnera se stal parazitujícím. Je to provaz plný hořkosti, vzpomínek a neúspěšných budoucích plánů a snů. A je třeba se ho zbavit. Proto se plně soustřeďte na to, jak tento kabel odpojujete. Jestli z toho uděláte jeden ze svých rituálů, o to dřív budete mít vyhráno. Nikdy nepodceňujte sílu vizualizace! A hlavně nezapomeňte – je před vámi naprosto báječná budoucnost plná nových zážitků a cílů. Tak směle do toho!