První návštěva posilovny: Tři kroky jak si ji užít a neodcházet zklamaná

Rozhodla jste se, že na sobě zamakáte a budete pravidelně cvičit v místní posilovně? Pak se vám bude hodit několik praktických tipů. Přestože není důvod k obavám, není od věci dodržovat několik základních pravidel. Přeci jen jde o vaši premiéru a byla by velká škoda, kdybyste si z fitka odnesla rozporuplné pocity.

Nepodceňujte výběr místa

Není posilovna jako posilovna. Své o tom vědí profi trenéři z Kentoya Fitness Centrum Praha 10, za kterými dojíždí zákazníci i z poměrně vzdálených lokalit. Prostředí by vám mělo okamžitě sednout a v opačném případě raději zamiřte jinam.

Rozhodně není pravda, že nejdražší rovná se nejlepší. Podstatné je, aby vám fitko vyhovovalo atmosférou, skladbou přístrojů a přístupem osobních trenérů. Obecně platí, že komorní posilovny (např. ve sklepních prostorách domů) nedisponují tak širokým spektrem vybavení, ale velká fitness centra (např. v obchodních domech) jsou zase příliš anonymní. Pro většinu lidí je ideální zlatý střed, jako je zmíněná posilovna Praha 10.

Na co si dát pozor?

První návštěva posilovny se nese v duchu jakéhosi oťukávání. Musíte se seznámit s novými lidmi a přístroji – chovejte se zdvořile, s respektem k ostatním a nezapomeňte se vždy zeptat, zda je vybrané nářadí volné.

Nebuďte na sebe přísná a nesnažte se ostatní oslnit nepřiměřeným výkonem. Pokud s cvičením teprve začínáte, nebojte se zeptat ostatních na rady. Nikdy však nezačínejte hovor s někým, kdo se právě snaží dokončit sérii cviků. Dotyčná osoba se vám bude jistě ráda věnovat až po cvičení. Chcete-li mít jistotu, že se vám dostane kvalifikované odpovědi, ptejte se trenérů.

V rámci prvního tréninku šetřete síly. Vaše tělo není zvyklé a na druhý den by vám dalo krutě najevo, že jste to ve fitness centru přepálila. Nemusíte proto klesat na mysli – budete-li cvičit pravidelně a technicky správně, fyzička se velmi rychle zlepší.