Připravte si rychlou a zdravou večeři

Být v dnešní době třeba obchodním zástupcem, znamená časovou náročnost a také velký výdej energie. Večer pak většinou není síla ani chuť na přípravu večeře, ale člověk musí dobít baterky a přitom se stravovat zdravě. Největším nešvarem je, když se člověk přes den pro samý shon ani nenají a vynahrazuje si to pak večer doma. Důsledek se brzy dostaví v podobě nadváhy a zdravotních potíží vedoucích postupně k poklesu pracovní výkonnosti.

Jak získat energii?

Vedle aktivního pohybu je pro dobití baterek důležité také zdravé stravování. Zdravá snídaně, oběd a večeře může znamenat přísun energie, aniž by člověk přibíral na váze. Pokud si člověk po celodenní práci dopřává bohatou, tučnou a sytou večeři, tak ho spíše ho o energii připraví. Naopak rychlá zdravá večeře je tím nejlepším řešením, aby se člověk cítil svěží a plný energie.

Jaká jsou universální pravidla?

Při přípravě večeře záleží na tom, čeho chce člověk docílit. Zda chce zhubnout, nebo nabrat svalovou hmotu, nebo se cítit dobře. Na všechny varianty existují universální pravidla, jakým potravinám dát přednost a jakým se vyhnout. Rozhodně se vyhněte sladkostem, bílému pečivu a ovoci. V ovoci jsou sice vitamíny, ale také mnoho jednoduchých sacharidů. K večeři jsou nezdravá také tučná jídla a uzeniny. Existují tzv. zdravé tuky, které by večeře obsahovat měla. Například semínka, oříšky, olivový olej či avokádo. Dopřejte si hodně zeleniny a proteinů. K večeří jsou doporučovány například kuřecí prsa, krůtí maso, některé ryby a vaječné bílky. Příkladem zdravé a rychlé večeře je celozrnný chléb s avokádem, vajíčkem a ořechy.

Obory, kde si obchodníci nejvíce vydělávají

Například jsou to firmy poskytující software a integrovaná řešení, dále bankovnictví, farmacie a prodej nových aut. S oživením ekonomiky roste ochota zákazníků utrácet peníze, což vede k potřebě nových pracovníků pro zajištění ještě většího objemu prodeje. Proto je poptávána zejména pozice Key account manager. Pokud dostane pracovník na starost několik produktů, třeba z různých odvětví, bývá key account manager plat velice lukrativní. Výše platu totiž závisí na rychlosti obratu zboží a jeho objemu, což může tento manažer ovlivnit.