Pochutnejte si na vynikajícím nápoji připravovaném z yerba maté

Yerba maté je nápoj, jehož domovinou jsou oblasti Jižní Ameriky. Připravuje se z lístků cesmíny paraguayské – stálezeleného stromu, vysokého asi 15 metrů. Tento strom je hojně rozšířený v oblasti Brazílie, Chile, Paraguaye, Argentiny nebo Uruguaye. V Argentině je yerba mate národním nápojem. Podává se v nádobě zvané kalabasa. V tradičním způsobu je to vydlabaná tykev. Usrkává se brčkem vyrobeným z bambusu nebo slámkou z kovu – bombillou. Na jeho konci jsou malé otvory, které zároveň slouží jako sítko.

Proč lidé milují yerba maté?

Tento nápoj nabízí výrazné povzbuzující účinky a to díky obsahu alkaloidu kofeinu. Kromě toho v něm nalezneme různé minerální látky tělu prospěšné (hořčík, vápník, železo, draslík, fosfor nebo křemík), vitamíny (A, B, C, E) betakaroten a antioxidanty. Maté má pozitivní vliv na činnost ledvin, zlepšuje látkovou výměnu, pomáhá stabilizovat hladinu cukru v krvi a podporuje imunitu. Díky tomu, že pomáhá tlumit pocit hladu, využívá se při různých redukčních dietách.

E-shop MateMundo

Na matemundo.cz naleznete různé druhy yerba maté – klasické, organické, ovocné či bylinné. Yerba maté pochází z různých zemí. Vyzkoušejte třeba jihoamerické yerba, silné dýmové maté dovezené z Paraguaye. Argentinské maté je zase vyvážené. Brazilské je svěží, zelené. Objednat si můžete některou ze známých značek – Pajarito, Rosamonte, Verde Mate, Amanda, Colon, Guarani, Kraus, Selecta nebo Taragui. Jednotlivé produkty jsou pečlivě vybírané a jsou vhodné jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé milovníky tohoto nápoje.

Zajímavou nabídku e-shopu představuje startovací sada yerba mate. Obsahuje bombillu, nádobu na pití maté a vybrané druhy yerba maté. V nabídce e-shopu naleznete různé sady poskládané z vybraných a velmi kvalitních druhů yerba maté.