Odsávání rýmy u miminka je často těžký boj. Jak vše ulehčit?

Když máte rýmu a ucpaný nos, je jasné, co uděláte. Vysmrkáte se, popřípadě použijete kapky nebo sprej do nosu. Vaše miminko však takové věci nezvládá a stejně jako v ostatních věcech, i v tomto případě je na vás zcela závislé.

Existuje několik způsobů, jak miminku ulehčit od protivné rýmy. Nezapomínejte však na prevenci. Dezinfekce zabraňuje přenosu virů a bakterií a nesmí chybět v žádné domácnosti, zejména v současné těžké době.

Zvlhčovače vzduchu

Zvlhčovače jsou skvělý způsob, jak pomoci miminku od hlenů. Můžete ho nechat běžet celý den, ale zejména když vaše dítě spí. Když nemáte zvlhčovač, pusťte horkou sprchu, abyste vytvořili páru, a seďte s dítětem na několik minut v koupelně. Můžete to udělat několikrát denně.

Teplá koupel

Když má vaše dítě ucpaný nos, může být teplá koupel přesně to, co miminku pomůže. Teplá voda pomáhá uvolnit ucpaný nos.

Odsávačka

Nosní odsávačky se v posledních letech staly docela populární, protože jsou efektivnější a snáze použitelné než tradiční injekční stříkačky, které se používaly v minulosti. Není těžké zjistit, jak vybrat odsávačku hlenů a vašemu miminku rychle ulevit.

Zaměřte se na hydrataci

Vaším cílem při řešení ucpaného nosu vašeho dítěte je udržet řídký hlen, abyste ho mohli snadno vyčistit nebo odsát. Udržování hydratovaného dítěte může pomoci dosáhnout tohoto cíle. Bez ohledu na to, zda je vaše dítě je výhradně kojené nebo krmené z lahve, hydratace zajistí čistější nos.

Udržujte dítě ve svislé poloze

Podobně jako u dospělých, je tomu i u dítěte. Když vaše dítě leží, mohlo by dojít k jeho přetížení. Kromě spánku se snažte držet vaše dítě co nejvíce ve vzpřímené poloze, aby mu hlen mohl přirozeně vytékat z nosu. Někdy je zapotřebí nošení dítěte i během spánku.

Pokud se rozhodnete držet své dítě ve vzpřímené poloze i během spánku, budete muset s nimi sedět. Zvednutí matrace – zejména u kojenců – může zvýšit riziko syndromu náhlé smrti kojenců.