Objevte kouzlo precizní italské módy

Přemýšleli jste někdy, proč právě Itálie je celosvětově uznávanou velmocí módního stylu? Co vlastně italskou módu tak proslavilo?

Jedinečnost italské módy

Za jedinečností italské módy stojí především střídmý elegantní styl a kvalita zpracování. Nejen stylisté, ale i módní tvůrci dbají na to, aby jejich oblečení bylo nositelné. Tím se italská móda odlišuje od ostatních, někdy až výstředních, stylů oblékání.

V jejím způsobu zpracování se snoubí nadčasový styl a aktuální trendy. Najdeme v ní smysl pro detail, vytříbený vkus a velký cit pro oblékání. Právě proto z Itálie pochází celá řada světoznámých módních návrhářů, ale i stylistů. Také do této země jezdí celá řada zahraničních návrhářů pro inspiraci.

Textilní průmysl se v Itálii rozvíjel již ve středověku, kdy jeho centrem byla Florencie. Později se středisko přesunulo do Milána, které jím zůstalo dodnes. Zde se každoročně konají, dvakrát do roka, fashionweeks (týdny módy), což jsou velice zásadní události nejen ve městě, ale i pro celý módní svět.

Italské módní značky

Miláno je sídlem celé řady věhlasných italských značek. Za všechny jmenujme například Valentino, Versace, Prada, Armani, Moschino či Dolce & Gabbana. Některé z těchto značek nabízí i italské oblečení eshop luxusweek.com, kde najdete i další věhlasné italské výrobky.

Pokud navštívíte Miláno, nejluxusnější butiky módních návrhářů a stylistů najdete zejména v místě zvaném Quadrilatero ďOro – Zlatý čtyřúhelník. Ten zahrnuje ulice Via Montenapoleone, Via Manzoni, Via Sanť Andrea a Via della Spiga.

Při procházce Milánem také zavítejte do Galerie Viktora Emanuela II. Na náměstí náměstí Piazza Duomo či do ulic Via Dante či Corso Buenos Aires, kde najdete další milánské módní zóny.

Jste – li milovnice módních přehlídek, zajisté si nesmíte nechat ujít Macef, Milano Unica, Milano prêt-a-porter, Mipel, Micam Shoevent či Mifur. Na nichž spatříte nejen italskou eleganci, ale i módní trendy.