Není mléko jako mléko

Konzumujete pravidelně kravské mléko a trpíte často hlenovitým kašlem nebo máte potíže se zažíváním? Možná vás nenapadlo, že vaše potíže mohou pramenit z přílišné konzumace kravské mléka. Pozitivní zdravotní účinky kravského mléka, které nám vtloukaly do hlavy v dobách minulých, byly již dávno vyvráceny a stále více vyživových poradců i odborníků doporučuje lidem kravské ze svého jídelníčku zcela vyřadit nebo značně omezit.

Pití mléka je doménou Evropanů

Málokdo ví, že pití kravského mléka je doménou Evropanů a Asiaté nad tím často kroutí hlavou. Pití mateřského mléka jiného živočišného druhu je pro jiný druh, včetně člověka, nepřirozené a lidstvo prošlo určitou mutací, aby mohlo mléko pít bez zdravotních potíží. Stále více lidí však objevuje výhody a pozitivní zdravotní účinky rostlinného mléka.

Rostlinné mléko se vyrábí hned z několika ingrediencí a na trhu existuje mnoho druhů. Mezi nejoblíbenější a nejznámější patří sojové mléko, které se vyrábí také v různých příchutích. Mléko můžete ihned konzumovat nebo ho používat k běžnému vaření nebo pečení.

Vyzkoušejte rostlinné mléko

Rostlinná mléka již nejsou oblíbená pouze vegany a jejich spotřeba stoupá, proto stále více výrobců hledá nové alternativy a suroviny ze kterých se dá vyrobit rostlinné mléko. Ovesné, mandlové nebo rýžové mléko nezatíží váš organismus jako kravské mléko a navíc skvěle chutnají. Všechna rostlinná mléka můžete běžně používat na vaření a pečení a plně jimi nahradit živočišná mléka.

Nakupujte levně na e-shopu

Ve většině obchodech a supermarketech je nabídka rostlinných mlék omezená a jejich cena často přemrštěná. Na webových stránkách prozdraviaradost.cz objevíte nejen velkou nabídku rostlinných alternativ veškerých pokrmů, ale také atypický alkohol a delikatesy, vybrané druhy káv a čajů, bio kosmetiku a mnoho dalšího.