Klasika v pánském šatníku, to jsou džíny a polokošile

Džíny patří mezi klasiku našeho šatníku. Tento kousek oblečení má velmi bohatou a dlouhou historii. V dávné minulosti patřily především mezi oblečení pracovní a to díky odolnosti a trvanlivosti, jež materiál, z něhož jsou kalhoty vyrobené, nabízí.

Něco málo z historie

Džínové kalhoty se nosily nejen do práce, ale v oblibě je měli i námořníci, neboť se osvědčily i při velmi nepříznivých povětrnostních podmínkách, kterým se na moři nelze vyhnout. Kromě toho byly i po delším kontaktu se solí, mořskou vodou a slunečními paprsky stále ve velmi přijatelném stavu. Základy tovární výroby se objevily s nástupem zlatokopecké horečky. Oblíbili si je zlatokopové nejen pro jejich trvanlivost a pevnost, ale také díky přijatelné ceně.

Z minulosti do současnosti

20. století znamenalo pro džínové kalhoty období rozkvětu. Jejich popularita narůstala a nové džíny se tak objevují jako součást outfitu dospělých, dospívající mládeže, ale i malých dětí. Džíny tvořily součást ležérního stylu oblékání. Džíny oblékali nejen muži, ale začaly se objevovat i v šatníku dámském. Jak se měnily módní styly, měnil se i vzhled těchto velmi oblíbených kalhot. Jejich největším bonusem je univerzálnost. Jsou ideálním kouskem téměř pro každou příležitost. Postačí k nim zvolit vhodný top, obuv či doplňky a nový outfit je na světě. Chcete-li vypadat ležérně, ale zároveň se cítit pohodlně, zvolte k nim polokošili, neboť polokošile jsou stále v módě. Nabízí se nejen různé barevné varianty, ale také celá řada příjemných materiálů. Kromě milovníků ležérního stylu si na své přijdou i ti, kdo milují pohodlí či styl sportovní. Vznik tohoto trička je sice spojen se sportovní aktivitou, ale současný design není jen sportovní. Nejen polokošile, ale i džíny nabízí e-shop ozonee.cz.