K Jadranu do Chorvatska

Jaderské moře se rozkládá mezi poloostrovy Apeninským a Balkánským. Ve sví severní části je mělčí, na jihu je hlubší. Chorvatsku náleží pobřeží východní.

Chorvatské pobřeží

Cesta do Chorvatska není tak náročná, proto si chorvatské pobřeží za místo své dovolené volí stále více návštěvníků. Chorvatské pobřeží je skalnaté a členité. Turisty láká především překrásně čisté průzračné moře, jež omývá pláže tvořené oblázky a nacházející se v zátokách. Tato místa okouzlí každého. Další výhodou je příjemná teplota mořské vody, ta bývá nejteplejší v období měsíce srpna, ale příjemnou teplotu si udržuje dlouho do podzima.

Kromě lenošení na pláži a potápění si sále častěji získává oblibu i jachting. Koho by nelákalo poznat Chorvatsko z trochu jiné stránky a plavit se po moři s větrem v zádech?

Za jachtingem do některého z přístavů

Na pobřeží Chorvatska se v současné době nachází velké množství jachtařských přístavů (marin). Všechny nabízejí přípoj vody i elektrického proudu, hygienické zázemí, prodejny potravin a dalšího potřebného zboží, mezi něž patří i plavební potřeby či pohonné hmoty. V případě, že do těchto míst vyrazíte vlastním automobilem, můžete využít některé z místních parkovišť. Dostupná je i telekomunikační a počítačová technika. Samozřejmostí je i ubytování chorvatsko. Přehled apartmánů, bungalovů i hotelů naleznete na stránkách ubytovanivchorvatsku.cz.

Většina přístavů nabízí i lodě s posádkou k pronájmu. Pokud si pronajmete loď i s posádkou, nebudete potřebovat kapitánský průkaz, jež vás opravňuje k řízení jachty.

Pokud jste v jachtingu úplný začátečník, můžete využít nabídku některé z místních jachtařských škol – Pula, Rovinj, Jezera (tato se těší mimořádné mezinárodní pověsti).

Mezi jachtařské cíle patří Zadar, Pula, Poreč, Dugi Otok, Korčula, Lastovo, Hvar, Brač nebo Šolta.