Jaký volit materiál pro náušnice?

Náušnice jsou šperk a dokonalý doplněk, který zdobí téměř každou ženu. Vybírat je můžeme podle celé řady kritérií – podle příležitosti, podle oblíbené barvy, podle tvaru obličeje nebo podle materiálu. Materiál je jedním z velmi důležitých hledisek. Některé druhy materiálů mohou způsobovat alergie.

Materiál pro výrobu náušnic

Unikátní naušnice také vyžadují kvalitní materiál. Mezi nejčastější kovy, které se pro výrobu náušnic používají, patří zlato, stříbro či chirurgická ocel.

  • Zlato

Tento kov je dostupný v různých cenových kategoriích a kromě toho i ve více barevných variantách. Nejčastěji používaná barva je žlutá, ale své příznivce má i zlato bílé či růžové.

Zlato si lidé cenili už od počátku věků a to především díky jeho jasu a přirozené kráse. V současné době mu dávají přednost především díky kvalitě a tvrdosti. Je to kov ideální pro každodenní nošení a lze jej doplnit nejen o drahokamy, ale i další materiály.

  • Stříbro

Tento kov bílo-šedé barvy je výrazně levnější než zlato. Musíme však mít na paměti, že je také měkčí a poddajnější. Není vhodný pro každodenní nošení a někdy černá. Může to být způsobeno nevhodným prostředím či pH pokožky. Výhodou je, že jej velmi snadno vyčistíte. Jeho odolnost zvyšuje tenká vrstva rhodia, kterou se šperky z něj potahují. Jeho výhodou je snadná kombinace s volnočasovým i formálním outfitem, je vhodné ke každému barevnému tónu pleti a je cenově dostupné.

  • Chirurgická ocel

Tento materiál je cenově přijatelný, odolný a navíc je hypoalergenní. Lze jej pořídit v různých jakostních třídách. Zachovává si svou stříbrnou barvu, je voděodolný a nezanechává žádné skvrny. Nevyžaduje žádnou speciální péči a je vhodný pro každoden ní nošení. Velmi zajímavé kombinace vytváří s různě barevnými zirkonky. Pokud hledáte unikátní naušnice, náušnice se symboly či vtipné náušnice, zavítejte do e-shopu piw.cz, který nabízí široký výběr celé řady zajímavých designů.