Jaké pití a občerstvení zvolit na dámskou párty?

Někdy prostě máme partnerů plné zuby. Přepadne nás silné nutkání se sejít s několika kamarádkami a poklábosit si, možná i trochu postěžovat a třeba se i dozvědět ty nejnovější klepy. Pokud budete v roli hostitelky, držte se několika osvědčených tipů. Pomohou vám připravit nezapomenutelný večírek.

Co budete pít?

Ženy většinou pijí víno, touto klasikou nikdy nezklamete. Můžete s ní ale hodně mile překvapit. Plácněte se přes kapsu a připravte pro své kamarádky přípitek v podobě šampaňského. Když zvolíte tuto variantu, nezapomeňte na noblesní sklenice na šampaňské. Jedině protáhlý tvar skla zvýrazní víno jako takové. Bublinky se pěkně rozprostřou po vnitřní straně sklenice, vše vypadá luxusně. Do šampaňského se hodí jahody nebo kanadské borůvky.

Jestliže budete podávat klasické víno, opět dejte pozor na výběr sklenice. Sklenice na bílé víno jsou užší a vyšší, zatímco sklenice červené jsou baculaté. Dobrou volbou jsou i míchané drinky, třeba populární Aperol Spritz, který namícháte i do sklenice na víno. Co naopak na dámský večírek nepatří? Je to tvrdý alkohol, protože dokáže zkazit zábavu. Některé dámy totiž neznají svou míru, není potom nic horšího než opilá hysterická kamarádka.

Parádní pohoštění a skvělá zábava

Pohoštění se musí hodit k jídlu. Nejlepší volbou jsou kanapky, se kterými si můžete pohrát a překvapit netradiční kombinací chutí i designem. Kanapka hned vypadá zajímavěji, když použijete tmavý chléb. Hrajte si s kombinacemi, zaručeně fungují například sýr + ořech, losos+kopr, parmská šunka+paprika a další. Tipy na pomazánky najdete zde. Abyste si vše ulehčila, připravte fondue.

 

Zkuste obě varianty – sýrovou i čokoládovou. Nezapomeňte na dostatečnou zásobu slaného mlsání. Když uděláte tyčinky z listového těsta, hosté to určitě ocení. Hotové jsou za chvilku a opět si lze pohrát s příchutěmi. Posypat je můžete mákem, sezamem, kmínem, paprikou aj.