Jaké osvětlení volit do obývacího pokoje?

Zařizujete si svůj obývací pokoj? Pokud ano, určitě oceníte několik rad. Jelikož žijeme v rychlém světě, jistě nemáte čas na listování v časopisech o bydlení, které by vám prozradily, co je aktuální in a v módě.

Při zařizování obývacího pokoje je nutné nejdříve vybrat nábytek, poté je třeba se zaměřit na osvětlení a bytové doplňky jsou až to poslední, o co se máte zajímat. Nábytek si každý člověk musí vybrat podle svého vlastního gusta, ale u osvětlení se můžete inspirovat našimi tipy.

I ve světě světel se trendy mění rychlostí blesku. Dokonce se do světa světel dostal retro styl, který ovládl zejména svět módy. Jestli nejste milovníkem retro stylu, nemusíte sahat po retro svítidlech, ale můžete dát na naše jiné tipy.

Lustr musí být dominantou obývacího pokoje

Každé místnosti v domě by mělo něco dominovat. Obývacímu pokoji dominuje zejména lustr, který by měl být masivní a velký, zkrátka by měl zaujmout na první pohled. Masivních závěsných světel je v současné době habaděj, vybírejte si vždy takové, které nekřičí svou barvou, ale upoutá svou velikostí.

Stojací lampy nejen ke čtení

Dalším nepostradatelným svítidlem jsou stojací lampy. Ty se hodí zejména tehdy, kdy si chcete v obývacím pokoji číst, ale nechcete velkým rozsvíceným světlem rušit svého společníka, který sleduje oblíbený seriál či filmový snímek v televizi.

Mezi současně nejstylovější stojací lampy se řadí lampy zaoblené, které jsou v černém nebo v bílém provedení. Pokud se vám obloukové lampy do obývacího pokoje nehodí, nevadí. Stále moderní jsou i takové, které jsou rovné, tvořeny několika samostatnými světly.

Když je obývací pokoj menší

Pokud jste majitelem malého obývacího pokoje, není vhodné do něj instalovat velké, masivní lustry, které prostor opticky zmenší. Raději vsaďte na sádrová svítidla, která se namontují na zeď. Jsou vkusná, jednoduchá, elegantní a moderní.