Jak vyzrát na podzimní nachlazení?

Podzimní období nám nepřináší jen nádherně zbarvené listí, ale také celou řadu sezónních onemocnění či zdravotních obtíží, mezi něž patří nachlazení a chřipka. Pro nachlazení jsou typické bolest v krku, která za 2-3 dny zmizí, ucpaný nos a kašel, může se objevit i zvýšená teplot.

Chřipka začíná vysokou teplotou, kterou doprovází zimnice a třesavka, později se objeví i silné bolesti hlavy, častým příznakem je bolest kloubů, svalů, zad a očí. Všechny příznaky doprovází celková únava. Během několika dnů se objeví klasické příznaky, mezi něž patří obtíže s dýchacími cestami a dráždivý kašel.

Jak zdravotním obtížím předcházet?

Do jídelníčku je potřeba zařadit ovoce a zeleninu, kvalitní cereálie, bílkoviny, vitamíny a doplňky stravy, které podpoří naši imunitu. Mezi důležité potravinové doplňky patří takové, které obsahují oligopeptidy a další bioaktivní látky bílkovinné povahy, které zakoupíte v lékárnách. Tyto látky stimulují imunitu našeho organismu.

Pro nákup vitamínů a potravinových doplňků je ideální sleva na Pilulka.cz. Imunitu podpoří vitamín C a D a v době nákazy pomůže Echimacea. Pro jejich nákup můžete využít slevový kupón, který uplatníte přes Kuponer.cz. Zde lze také získat cashback. Nakupujete jako obvykle, ale část peněz získáte zpět.

Jako prevence je důležitý i pohyb na čerstvém vzduchu a otužování. Imunitu a odolnost organismu podpoří i zdravý a kvalitní spánek.

Co dělat při chřipce a nachlazení

Pokud přesto nachlazení, či chřipce podlehnete, je potřeba se léčit. Řada lidí nejprve sahá po lidových prostředcích a radách našich babiček. Pokud však nezaberou, na řadu přichází klasická medicína a návštěva lékárny Benu.cz. Zde je k dostání celá řada prostředků, které tiší dráždivý kašel, snižují horečku a bolest, pomáhají s ucpaným nosem a bolestí v krku.