Jak si dodat energii?

Dnes a denně se potýkáme s únavou, která na nás padne i během náročného dne. Někdy za naši brzkou únavu může špatný a méně kvalitní spánek, jindy dehydratace doprovázená bolestmi hlavy, jindy zase stresující zaměstnání. V případě, že se delší dobu potýkáte s únavou, jistě se ptáte, jak si dodat energii? Přece jen energii je možné nějak dostat do těla, nabízí se však otázka, jak na to. Máme pro vás naštěstí několik tipů, které vám pomohou dodat potřebnou energii.

Pokud se cítíte bez energie a unavení, můžete se s tímto stavem poprat. Obvykle za to opravdu může jen hektický den, nedostatek spánku nebo třeba jen špatné návyky. Osvojte si proto několik našich tipů a zvyků a únavy se zbavte rychlostí blesku.

Vstávejte brzy a rychle

Všimli jste si, že když si o víkendu pospíte, obvykle stáváte naprosto bez energie? Důvodem je narušení fungování těla, ke kterému dochází hlavně ve chvíli, kdy si budík přesunete na později a opětovaně usnete. Je proto doporučované, abyste vstávali brzy a rychle, neoddalujte chvíli vstávání, jinak tělo opravdu nebude fungovat tak dobře, jak mohlo, pokud byste vstali při prvním zazvonění budíku.

Pravidelné cvičení jako zabiják únavy

Cítíte se unavení? Je načase se trochu protáhnout, zacvičit si. Při cvičení (hlavně při běhu) se do těla vypouští hormony štěstí a najednou je tělo plné energie, nikoli únavy. Odborníci se shodují na tom, že je lepší cvičit méně, ale za to pravidelně. Do svého každodenního režimu tak zařaďte nějaký ten pohyb či pár minut cvičení, abyste tak předcházeli padajícím očním víčkům.

Správně jezte

Základem čilého těla je rozhodně správná, zdravá, pestrá a vyvážená strava. Pokud budete správně jíst, pokud nebudete vynechávat snídani a naopak budete vynechávat těžká jídla, tělo bude plné energie. Například oříšky jsou zdrojem energie stejně jako mnohé další potraviny a suroviny. Do jídelníčku se také vyplatí zakomponovat i přípravky na zvýšení energie v podobě energetických tabletek.