Jak řešit problémy s erekcí

Příčin problémů s erekcí může být celá řada. Především jsou to zdravotní obtíže, vysoký věk, ale také psychický stav. Každý z těchto problémů vyžaduje své specifické řešení. Aby erekce byla na potřebné úrovni, je proto důležitá spolupráce mozku, nervů, hormonů a krevního oběhu. Na kvalitní erekci má vliv i životní styl. Určitě erekci neprospívá nezdravá strava, přejídání, kouření, alkohol a nedostatek fyzického pohybu. V případě jakýchkoliv potíží by muž měl řešit problémy s erekcí se svým lékařem.

Co je erekce?

Erekce nebo ztopoření penisu je zduření mužského pohlavního orgánu. To je předpokladem pohlavního spojení mezi mužem a ženou při sexu. Vrcholem erekce je ejakulace, čili výron semenné tekutiny obsahující spermie, které ženu oplodní. Celý proces erekce řídí centrální nervová soustava, která vysílá penisu stimuly na jeho ztopoření. Pro erekci je důležité dostatečné prokrveni mužského údu. V penisu se následně roztáhnou a uvolní krevní cévy, jejich prostřednictvím se v penisu nahromadí krev. To je příčinou ztvrdnutí a zvětšení penisu. Po ejakulaci penis ochabne a dostane se do původního stavu.

Co erekci pomáhá?

Nejčastějším důvodem erekce je stimulace, kterou má na starosti žena. Ovšem erekci mohou vyvolat i živé mužovy představy. Známá je i bezděčná ranní erekce, která se vyskytuje u většiny mužů. V dnešní době má stále více mladých mužů problém s erektilní dysfunkcí. Zdravý muž by měl udržet erekci bez přestávky přibližně 30 až 40 minut. Tento čas ovlivňuje i samotná stimulace.

Vhodné prostředky

S rostoucím věkem nastávají i problémy s erekcí. Pokud nemá muž žádné jiné závažné zdravotní problémy, může využít pomoc s erekcí užíváním přípravku Merlix Senior. Jedno balení obsahuje 60 tablet, které se užívají po jedné každý den. Na podporu mužské potence je určen také Fertin, což je komplexní přírodní výživový doplněk. Obsahuje unikátní kombinaci až 11 aktivních látek, které zlepšují mužskou plodnost. Pokud jde o stimulační prostředky typu Viagra apd. je vždy třeba se poradit s lékařem.