Jak pomáhají reflexní prvky a v jaké podobě si je pořídit?

Podzim a zima s sebou nenesou jen to krásné jako spadané listí, krásné barvy, kaštany, světlo svíček, sníh, Vánoce, ale také to méně příjemné. Brzy se začíná stmívat, venku nebývá vždy teplo, déšť, sníh, mrazy a podobně. Navíc, když nesvítí slunce, bývá šero takřka celý den. Do práce a do školy však musíte, i když je venku šero a nevlídně. Snížená viditelnost se projevuje také jinak, dáváte si větší pozor, když jdete po silnici, na přechodu se rozhlížíte víc, než je nutné. A povinností mít na sobě reflexní prvky.

Drobnost, která může zachránit život

Reflexní materiály jsou takové, které jsou velmi dobře viditelné a to i za tmy nebo snížené viditelnosti. Jen pro představu, takovýto materiál odráží světlo v úzkém kuželu zpátky ke zdroji a to až na vzdálenost dvě stě metrů. Řidiči v autech tak dostanou jasný signál o tom, že se na vozovce či u vozovky pohybujete a dostanou čas na reakci. Zvyšuje tak vaší viditelnost, což se v mnoha situacích rovná záchraně života. Řidič stihne zabrzdit a vy můžete v klidu přejít či si dává pozor na krajích silnice. Znamená to však nutně nosit vestu?

Spousta možností, jak reflexní prvky nosit

Vesty jsou asi nejznámější možností, jak si zajistit viditelnost, ale ne jedinou. Nemusíte na sobě mít vestu, můžete zvolit cokoliv jiného. Mohou to být reflexní pásky, které připevníte na bundu, tašku, batoh, ruku, kabelku, nebo samolepky, přívěšky. Někdy se hodí reflexní batohy, zvířátka, odrazky, tkaničky do bot, trička, ponožky, čepice a mnoho a mnoho dalšího. Fantazie se meze nekladou, můžete zvolit podle vlastního uvážení, nátury a situace. Děti mohou využít právě přívěšky nebo zvířátka či samolepky. Dospělí zase trička, čepice nebo batohy. Udělejte z povinnosti nosit reflexní kousky přednost.