Fotopast – skvělý pomocník na zloděje i pozorování zvěře

Když přemýšlíte o ochraně svého majetku, obvykle sáhnete po klasickém bezpečnostním zámku, po dvojitém jištění, možná po nějakém tom bezpečnostním systému v podobě kamer a podobně. Slyšeli jste někdy už o fotopasti? A o tom, že vám může pomoci celkem dobře a přehledně hlídat váš majetek? Ať už jde o chalupu, chatu nebo váš dům.

Původem pomoc pro myslivce

Tento přístroj je původně využíván pro monitoring zvířat, tedy díky němu myslivci a jiní milovníci zvířat věděli, jaká zvěř se pohybuje v jejich okolí. Někteří ji používali v zimě, aby zjistili, v jakou dobu a jaká zvířata chodí ke krmelci a podle toho doplňovali zásoby. Jiní zase monitorovali, jaká zvěř se pohybuje okolo vyhlídky, a tím pádem vědí, kdy mohou jít zvířata pozorovat. Tímto to však nekončí, lidé si začínají velmi brzy uvědomovat, jakou sílu má tato krabička a využívali ji i v jiných oblastech.

Například pro takové monitorování svého majetku. Díky schopnosti zachytit teplený pohyb, fotopast zaznamená všechno a všechny, kteří se okolo ní jen mihnou. Díky tomuto systému udělá velmi kvalitní fotografii, popřípadě video a to poté může sloužit jako důkaz. Jednoduše si můžete pořídit tuto malou a na první pohled nenápadnou krabičku, která vám v mnoha ohledech může hodně pomoci.

Ochrana majetku nebo monitoring zvěře?

Dnes na trhu existují dvě základní fotopasti. Ty, které využijete k ochraně majetku a identifikování zloděje a pak ty, které se využívají pro monitoring zvěře. I když se může zdát, že postačí jeden model, není to úplně tak. Pro ochranu majetku je nutno zvolit takovou fotopast, která se nerozsvítí ani za úplné tmy a přesto vyfotí velmi dobře toho, kdo se snaží vniknout do vašeho obydlí. Pro zvěř a myslivce postačí taková, která za tmy využívá lehounký přísvit, ale zvířatům to až tak nevadí.