Domácí pleťové masky pro mastnou pleť

Sledujete svou pleť a máte pocit, že by potřebovala odborný zásah kosmetičky? Máte pocit, že jednoduše vaše mastná pleť potřebuje péči, ale nevíte, jak na to? Co takhle vytvořit si domácí lázně? Můžete si je v klidu užívat doma nebo si udělat s kamarádkou volné odpoledne a jednoduše se zkrášlovat. Přinášíme návody na pleťové masky, které pomohou od mastné pleti, rozšířených pórů a nečisté pleti.

Před nanášením masky

Pleťovou masku je nutno nanášet na pleť, která je důkladně vyčištěná. Aby se všechny látky co nejlépe vstřebaly, je dobré pokožku nahřát a prokrvit a to například horkou lázní nebo masáží. Hotovou směs si aplikujte na pleť a to v jednotné vrstvě. Vyhněte se oblasti očí a rtů. Masku nechejte působit 15 – 30 minut. Následně pleť opláchněte vlažnou vodou a osušte si tvář. Na tu aplikujte krém, kterým péči o pleť završíte.

 

Maska z ovesné mouky

V mističce smíchejte trochu ovesné mouky s vodou. Následně naneste na obličej a nechejte působit. Jak poznáte, že je hotovo? Maska postupně na obličeji schne a hotová je, dokud nepopraská. Poté jí z obličeje jemně a pečlivě odrolte, pleť opláchněte vlažnou vodou. Maska umí skvěle vyčistit póry.

Jogurtová maska

V misce smíchejte jedno zralé jablko, jednu lžičku bílého jogurtu, jednu lžičku medu, půl lžičky mleté skořice a jednu lžičku ovesných vloček. Jablko nastrouhejte a se zbylými ingrediencemi smíchejte do jemné kašovité směsi. Tu poté aplikujte na obličej a nechejte působit. Maska má lehké antiseptické účinky, umí čistit a stahovat póry. Zároveň pleť hydratuje a dodává potřebné vitamíny.

Voda z jahodníkových listů

Vezměte zhruba 50 g sušených jahodníkových listů a spařte 2 dl vroucí vody. Nechejte půl hodiny louhovat a poté sceďte. Nejde o typickou masku, ale tuto vodu můžete používat k pravidelnému čištění pleti.