Co byste rozhodně měli vědět o cestovním pojištění?

Chystáte se na dovolenou k moři nebo na hory? Nebo snad plánujete cestovat za prací či vzděláním? Pak vás rozhodně bude zajímat cestovní pojištění a všechny jeho výhody i podmínky, které jsou s ním spojené. Existuje několik věcí, které byste rozhodně měli vědět a pokud se jimi budete řídit, nemůžete při sjednávání cestovního pojištění pochybit.

Jak si zajistit skutečně výhodné pojištění?

V prvé řadě si důkladně promyslete všechny faktory, které jsou s vaší cestou spjaté. Za jakým účelem cestujete, na jak dlouho, do jaké destinace a čemu se na cestách plánujete věnovat? Nezapomeňte se také informovat o výlukách a prostudujte si pečlivě podmínky pro cestovní pojištění, protože ne na každou situaci se lze připojistit a ne všechny situace jsou součástí základního pojištění. Velkou výhodu představují online kalkulátory, které při zadání informací (datum cesty, destinace apod.) nabídnou nejvýhodnější druh cestovního pojištění právě pro vás.

Cestovní pojištění je nezbytnou součástí každé cesty do zahraničí

Cestovní pojištění slouží k pokrytí léčebných výloh v určitých situacích. Nespadají do nich však situace vyvolané vědomě nebo způsobené s úmyslem získat náhradu škody nepoctivě. V případě že máte děti, rozhodně se vám vyplatí připojistit se v odpovědnosti za způsobené škody nezletilými (jak funguje, se dozvíte tady) nebo také připojištění na storno poplatky v případě, že byste nakonec nemohli odcestovat. Pojištění do zahraničí se týká lehkých i vážných zdravotních komplikací, ale také i smrti a převozu s ním spojeným.

Kartička zdravotní pojišťovny k zaplacení zdravotních výloh rozhodně nestačí

Spousta lidí si myslí, že jim v rámci Evropské unie postačí jen kartička zdravotní pojišťovny a mají veškeré ošetření automaticky zcela zdarma. Bohužel je to poměrně rozsáhlý omyl, který vás může dostat do nepříjemné situace. Zdravotní pojištění se totiž vztahuje pouze na veřejná zdravotní zařízení a v omezeném rozsahu. Není tedy hrazen převoz ani komplikovanější lékařské ošetření. Cestovní pojištění on-line vám poskytne potřebný přehled všech práv a výhod správně uzavřeného cestovního pojištění.