První návštěva u partnerových rodičů: Co dělat, aby to nebyla katastrofa?

Milujete svého partnera, vznášíte se na zamilovaném obláčku. Všechno vypadá skvěle, vše vašemu vztahu přeje. Čeká vás spousta poprvé, mezi nimi také první návštěva rodičů. Slyšíte na rodiče, od svého partnera jen samou chválu a nejedenkrát se zmíní, že vás maminka či tatínek zvou na oběd či večeři. Jednou toto pozvání budete muset přijmout, to víte, ale už nyní z toho máte hrůzu?

První setkání s rodiči

O prvním setkání s rodinou partnera tradují mnohé hororové zážitky a samozřejmě i vás napadají ty nejhorší scénáře. Nebudete se líbit, něco rozlijete, bude vám špatně, k obědu či večeři se bude podávat něco, co nejíte, budete dostávat nepříjemné otázky, rodiče vás budou skenovat pohledem, nebudete se mít o čem bavit… Po tomhle netouží nikdo. A přesně to mohou být důvody, proč vědomě odsouváte návštěvu rodičů vašeho partnera. Zkuste na to nahlížet trošku jinak.

Pocta od partnera

Nahlížejte na pozvání na rodinný oběd jako poctu. Váš partner vás chce představit rodině, lidem, kterým věří a ke kterým má nejbližší vztah. Vaším vztahem si je partner, proto vás chce představit své rodině a také vám představit lidi, kteří jsou jeho srdci nejbližší. Jednoduše vám tím partner dává signál, že se vztahem počítá i do budoucna. Možná to neumí říct přímo, ale právě tyto drobnosti vám řeknou mnohem víc, než slova.

Buďte přirozená

Nesnažte se zapůsobit za každou cenu. Zmiňuje se váš partner o tom, že maminka pěstuje kaktusy? Nemusíte si půjčovat encyklopedii kaktusů nebo brouzdat do noci na internetu, abyste si nastudovali vše, co se kaktusů týče. Buďte zkrátka svá, přirozená. Oblékněte se pohodlně a zároveň elegantně, do něčeho, co vám sluší a v čem se cítíte dobře. Vyvarovat byste se měli krátkým minisukním a velkým odhaleným dekoltům.

S přirozeným chováním a střízlivým vzhledem dosáhnete toho, čeho potřebujete. Budete přirozená, protože se budete cítit dobře a pohodlně. Nikde vás nebude nic svazovat a škrtit.