4 skvělé tipy, jak podpořit kreativitu u dětí

Rodiče, kteří své potomky zabavují od rána do večera, riskují, že se jejich dobrý úmysl obrátí proti nim. Organizovat ratolestem každou minutu se sice jeví jako dobrý nápad, skutečnost je však úplně jiná. Tyto děti se pak nikdy nezabaví samy, a jedna z amerických studií dokonce tvrdí, že v pozdějším věku častěji sahají po alkoholu, cigaretách nebo holdují nezdravé stravě. Na druhou stranu je samozřejmě v pořádku, když pro nejmladší členy rodiny sem tam připravíte skvělou zábavu. Ideálně aktivitu podporující kreativitu!

1. Hrátky s akrylovými barvami

Proč jsou akrylové barvy tak populární? Dá se s nimi malovat na různé povrchy a po zaschnutí vypadají velmi hezky. A protože jsou založeny na vodní bázi, ředí se vodou. Jsou však voděodolné a nehrozí, že se otřou. Malování je skvělá zábava pro celou rodinu – stačí si vybrat vhodnou techniku a pustit se do práce. Třeba lití akrylu neboli pouring, které se používá při tvorbě abstrakcí.

2. Malování na obličej

Co s načatým odpolednem, když venku začne pršet nebo se vám jen nechce ven? Neposedné děti zaručeně zabaví malování na obličej. Se sadou barev vykouzlíte jedinečné líčení – od veselého klauna až po hrůzostrašné monstrum. Dermatologicky testované produkty jsou zdravotně nezávadné a odstraňují se pomocí vody s mýdlem nebo odličovadla.

3. Seznamte děti s inspirativními lidmi

Pokud svým dětem umožníte kontakt s osobami, které se věnují zajímavým činnostem, přirozeně u nich zvednete zájem o určitý obor. Anebo se jejich inspirací staňte vy – najděte si aktivitu, která je zaujme a podpoří jejich zvídavost.

4. Vymýšlejte bláznivé příběhy

Udělejte si pohodlí a povídejte si s dětmi historky na téma „co by se stalo, kdyby…“. Nechte je vymýšlet zbytky příběhů tak, jak si je představují ony. Anebo si rovnou zahrajte jejich oblíbenou hru, ale ohněte její pevná pravidla. Jinými slovy děti naučte, že svět není černobílý, ale naopak plný netušených možností, které si samy vytváří.