Co pěstovat na zahrádce?

Chtěli byste se v letošním roce pustit do pěstování zeleniny a jiných plodů? Poradíme vám, co je vhodné pro začínající pěstitele. V žádném případě byste se neměli pouštět do náročnějších akcí. Je potřeba začít s jednoduchými plody, jež vám nebudou dělat problémy. Teprve poté se můžete pustit do těch, které se řadí mezi ty složitější. Jakmile uvidíte první výsledky, okamžitě se z vás stane patetický zahrádkář. Budete nadšení, jak se vám a vaší zahrádce daří.

Jakou zeleninu pěstovat?

Prvním vhodným plodem jsou brambory. Pokud se budete zaměřovat na brambory, vaše půda by měla být lehce až středně humózní. Dále by měla být vaše půda písčitá. Jedině tak budou vaše brambory prosperovat. Zapomeňte na těžkou a zamokřenou půdu. Tato půda není pro pěstování brambor vhodná. V momentě, kdy se bramborům bude dařit, můžete si začít vyhledávat recepty z brambor a připravit si tak pokrmy, které vám nejvíce chutnají. Vlastní zahrádka bezpochyby přináší spoustu výhod.

Dalšími vhodnými plody jsou rajčata. U rajčat by se výsadba měla provádět koncem dubna. Trvání výsadby se pohybuje v rozmezí od 21 do 30 dnů. Je dobré je vysazovat jako předpěstované sazenice. Co to znamená? Rajčata mějte z počátku u sebe doma. Ve chvíli, kdy budou dostatečně velká a přijde vhodná doba, přemístěte je na svou zahradu. Rajčata rostou relativně rychle, a tak se brzdy budete moct dočkat kvalitních a krásně červených plodů. Víte, jaké plody se dají ještě pěstovat na zahrádce? Následujte nás.

Na jaké plody se dále zaměřit?

Posledním tipem je pěstování mrkví. Tento proces nepatří mezi složité, a tak jej hravě zvládne i úplný začátečník. Pokud patříte mezi začínající pěstitele, pak pěstování mrkví bezesporu oceníte. Máte-li menší zahrádku, není zapotřebí využívat specializované nářadí. V tomto případě si vystačíte pouze s hráběmi a rýčem. Semena by se měla zasít do hloubky, jež sahá v rozmezí od 1,5 do 2 cm.