Zútulněte si ložnici a vytvořte si jedinečný prostor pro relaxaci

Relaxační místností ve vašem domově by měla být právě ložnice. Cítit byste se v ní měli příjemně, bez stresu a měla by vás spíše uklidňovat. Jak však takové atmosféry docílit?

Klidný spánek

Kvalitní spánek a klidné usínání je v dnešní době opravdovým klíčem k úspěchu. Díky tomu totiž organismus načerpá dostatek potřebné energie a vy preventivně chráníte tělo před předčasným stárnutím, stresem i civilizačními chorobami. Kvalitní spánek je pro celkové zdraví opravdu klíčový. Aby však byl kvalitní spánek, potřebujete dobře zařízený prostor, ve kterém se budete cítit skvěle.

Lůžkoviny

Základem příjemného pocitu a kvalitního spánku jsou především kvalitní lůžkoviny, tedy povlečení, prostěradla či přikrývky. Zařiďte si vaši postel tak, aby působila útulně, příjemně a vy se do ní na konci každého dne opravdu těšili. Vsadit můžete i na kvalitní české povlečení, které se může chlubit odolností i tím, že je nesmírně příjemné. Klíčové však nejsou jen materiály, ale také barvy, které si u povlečení zvolíte.

Světla

I když příjemný pocit na omak přináší kvalitní lůžkoviny, příjemnou atmosféru v ložnici vykouzlí dobře zvolená světla. Ideální je mít v ložnici více typů světel, abyste si mohli zajímavě hrát s osvětlením. Nutné budou lampičky u postele na čtení, ale hodit se vám bude i další světlo v jiné části ložnice, které vytvoří spíše přítmí. Doplnit osvětlení můžete v ložnici o nejrůznější malá světýlka, ale i solné lampy, které působí relaxačně a čistí vzduch.

Vůně

Nezapomeňte na další vjem, tedy vůni a dopřejte si ložnici, která uklidňuje i svou vůní. Stačí do ložnice umístit aromalampu či před spaním s pomocí rozprašovače rozptýlit esenciální olej naředěný vodou. Dobrou volbou je olej levandulový či meduňkový.