Znáte weby, díky kterém poznáte pravou tvář firmy?

Změna práce je důležitý krok, který je závažným životním rozhodnutím a člověk by takový krok měl udělat až potom, co má dostatek informací o novém zaměstnání. Jenže všechno se z inzerátu s nabídkou práce vyčíst nedá a jeden pohovor mnohdy k pořádnému utvoření si obrázku o firmě nestačí. Že by to bylo fajn proměnit se na chvíli v malou mušku a proklepnout si firmu ještě před nástupem? Takovou malou muškou se můžete stat díky dvěma webovým stránkám, o kterých si níže povíme vice informací.

Jaká je firma ve skutečnosti?

To, v jaké firmě budete pracovat, zda vám sedne kolektiv a celkově atmosféra dané firmy, je nesmírně důležité. Asi nikdo nechce riskovat to, že nastoupí někam, kde to není ono, a že pak bude dlouho hledat další práci. A nebo že bude litovat toho, že z předchozí práce odešel. Nová práce by přece měla člověka posunout v životě o kus dál. Měla by být lepší, než předchozí zaměstnání.

Šikovnou nápovědu najdete na webech Atmoskop.cz a Vimvic.cz, které sbírají ověřená hodnocení od současných i bývalých zaměstnanců. Díky tomu zjistíte, jak to v dané firmě skutečně chodí a co si o ní myslí lidé, kteří ji znají zevnitř. Najdete zde hodnocení nejen bývalých zaměstnanců ale take současných zaměstnanců, kteří zde mají možnost anonymně napsat to, co si o firmě myslí.

Atmoskop na začátku prosince spustila firma LMC, která provozuje třeba i portál Prace.cz. Je to nová služba, která vám zdarma naservíruje důležité a těžko sehnatelné informace, pokud nyní hledáte nebo měníte práci. Je to zajímavá možnost, jak si proklepnout firmu, do které chcete nastoupit a ve které byste rádi začali budovat kaeriéru.

Známý, který poradí

Z průzkumů víme, že 8 z 10 uchazečů se o firmu zajímá předem. Za nejdůvěryhodnější zdroj informací pak považují lidi, kteří v dané společnosti pracují nebo pracovali.

Jenže: ani ten nejspolečenštější člověk na světě nemůže mít známé všude. Atmoskop cz a VimVic cz je vlastně takový známý, kterého ve firmě nemáte, a který vám upřímně řekne, s čím máte počítat.

Započítáme jen ověřená hodnocení

Zásadní pro nás je, aby na Atmoskopu visela jen důvěryhodná hodnocení od lidí, o kterých víme, že v dané firmě prokazatelně pracují nebo pracovali.

Hodnotitele tedy oslovujeme napřímo a nedáváme šanci anonymům. Na Atmoskopu navíc uvidíte jen profily firem, které ohodnotili alespoň čtyři lidé. To je z naší strany další pojistka, že se na zobrazené informace můžete opravdu spolehnout