Víte, jak správně vybírat kabelky nebo psaníčka?

Ženy milují módu, doplňky a oblékání obecně. A dámská kabelka je dnes již právoplatným módním doplňkem, který je nejen stylový a krásný, ale také praktický. Můžete do ní uložit mnoho věcí, podle velikosti jednotlivých kousků.

Z nabídek různých obchodů je dnes možno vybírat opravdu krásné a světové kousky. A vy tak máte určitě dilema. Kabelka nebo psaníčko? Toť otázka.

Výběr podle příležitosti

Dámská kabelka má svou dlouhou a pěkně barvitou historii, vznikla ve chvíli, kdy lidé potřebovali přenášet nejrůznější cennosti a nevěděli, jak na to. Slovo kabelka se začalo využívat od poloviny devatenáctého století, předtím šlo o starověké vaky a brašny. Rozvoj vaků, které měly podobu dnešních kabelek, byl zaznamenán ve 14. a 15. století. Kabelky nosili muži i ženy, postupem času se staly doménou převážně žen. Na opasky, které byly kdysi nezbytnou součástí každého oděvu, se pověsili nejrůznější brašny a vaky, do kterých pak lidé mohli cokoliv uložit.

Kdy sáhnout po kabelce?

Dámská kabelka je kousek, který dnes vidíte takřka na každé ženě. Existuje několik druhů, můžete mít kabelku na rameno, která se skvěle hodí pro mnoho příležitostí, na schůzku s přáteli, do práce nebo na večírek. Mnoho žen si zamilovalo takzvané crossbody, což je kabelka, která má delší popruh, můžete si jí přehodit přes hlavu. Můžete s ní jít na nákupy a občas se do kabelek vejde také menší nákup, což mnohdy ženy ocení.

Kdy sáhnout po psaníčku?

Psaníčka jsou povětšinou menších rozměrů a hodí se zejména do divadel, na plesy, večírky, party, koktejly, zkrátka na ty slavnostnější chvíle. Neuložíte do ní vše, co běžně denně nosíte, na večírky či party například nepotřebujete diáře, klíče od kanceláře a podobně. Nosit je můžete v ruce, některé mohou disponovat jemným řetízkem, který slouží pro pověšení na rameno. Existují v různých barevných vzhledech, které skvěle doplní váš večerní outfit.