Úžasné možnosti dnešního umění ze dřeva: jaký komponent si vyberete vy?

Dřevo je naprosto bezkonkurenční surovina, kterou lze opracovat nejrůznějšími způsoby. Objevte s námi jeho potenciál, který povýší vaše domovy na luxusní sídla! Domov by bez dřeva postrádal punc jedinečnosti v souladu s přírodou. Nenechte se ochudit o jedinečné suky a barevnost jednotlivých kompozic.

Přírodní prvky v domácnosti

I dokonce něco na první pohled tak jednoduchého, dokáže do prostoru vnést teplo a útulno. Jsou to zarámovaná umělecká díla, která sem přináší úplně nový rozměr. Když teď opomeneme vaše rodinné fotografie na zdech, dřevěné obrazy s vyřezávanými motivy, dokážou vaší rodinu stmelit ještě více.

Zvolte např. vyřezávaný obraz v podobě stromu, může tu značit váš rodokmen. Nápadů a inspirací je celá řada. Na naše obrazy se používají výhradně topol, bříza a buk. Za moment se dozvíte, proč tomu tak je.

Topolové dřevo

Utváří tradiční design a překližka z něj na vytvoření obrazů si nemůže stěžovat na jedinou vypouklinu. Primárně se jedná o strukturálně pružné dřevo a jako jedna z nejoblíbenějších surovin na výrobu nábytku. Pohodlně do něj můžete zabrousit řezbářským nožem, což z něj činí i populární základ pro vytvoření vyřezávaného obrazu, ale klidně i pro dřevěné vyřezávané hodiny. Fantazii se meze nekladou!

Březové dřevo

Zprvu se může zdát, že není na vyřezávání vůbec vhodné, jelikož je poněkud tvrdší. Opak je pravdou a i z něj lze vytvořit chloubu. Je potřeba vynaložit trochu více síly, ale výsledek je zkrátka a jasně perfektní.

Buk

Ač je buk pevné dřevo, jeho textura je jedinečná. Jemná a těsná s rovnými liniemi. Navíc je přirozeně nádherně lesklý, krémově světlý, někdy do růžového či hnědého odstínu.

A když už se nacházíte v té příjemné atmosféře prostoupené duchem přírody, nezapomeňte si dopřát lahodný mok. Možná vás napadne i inspirace, komu víno darovat – reklamní krabice na víno.