Problémy s notebookem – nechat jej opravit nebo koupit nový?

To je skoro jako Sofiina volba, alespoň tehdy, kdy přesně nevíte, co se pokazilo, co je špatně. Někdy to může být jen maličká drobnost, která je vyřešená během pár minut a stojí zlomek ceny. Jindy to zase bude velký problém, který zabere dlouhé hodiny při opravě, bude třeba vyměnit hned několik součástek, a co se pak stane? Zvýší se logicky cena. A to nechce snad nikdo. Zejména tehdy, když je notebook po záruce a vy jen čekáte na „ten správný impuls“, abyste si pořídili nový, výkonnější a lepší.

Když se objeví problém

Ne všichni jsou zdatní v IT a vůbec této technologii, takže je jasné, že při sebemenším problému obvykle budete potřebovat odbornou a profesionální pomoc. Když něco nefunguje tak, jak má, nejčastěji vypnete a zapnete notebook, případně jej restartujete? Tak to dělá snad většina z nás. A potají doufá, že se tím všechno vyřeší a problém, který nastal, se zase rychle srovná. Bohužel, ne vždycky se tak stane. A můžete notebook vypnout a zapnout hned několikrát. Někdy prostě chyba bývá větší a musí se řešit jiným způsobem. Opravou. Vyplatí se? Není lepší investovat do nového notebooku?

Opravit nebo neopravit?

To je moderní pojetí hamletovské otázky. Pokud je potřeba výměna LCD, displeje, celé pevné desky nebo jde jen o narušený kontakt či drobnost, kterou opravíte jedním či dvěma pohyby? To vám obvykle v servisu neřeknou, vezmou do opravy notebook a pak už jen řeknou cenu. A ta někdy může být v řádech tisíců, což není zrovna něco, co jste chtěli. Oprava notebooku Praha to dělá jinak. Provede diagnostiku, kde odhalí chybu a zjistí také rozsah problému. Vy si můžete následně vybrat, buďto necháte notebook opravit i za vyšší cenu, nebo se rozhodnete nechat starý notebook neopravený a poohlédnete se po novém a často také lepším modelu.