Naplňující práce s duší

Ocitli jste se v situaci, kdy nevíte co s vaším pracovním uplatněním? Zvažujete změnu, která by pro vás však znamenala nutnost zasednout opět do školních lavic? Nemusíte mít obavy, zdaleka nejste jediní, koho tato situace potkala.

Na změnu zaměstnání není nikdy pozdě

Ti z vás, kteří se dobrovolně rozhodli pro rozšíření své kvalifikace, jsou na tom podstatně lépe, než ti, které k tomu takříkajíc donutily okolnosti. Ale ani v tomto případě nejsou přehnané obavy na místě. Jestliže doplnění kvalifikace vyžaduje váš zaměstnavatel, pak lze předpokládat, že se v daném oboru již nějakým způsobem pohybujete a doplnění vzdělání vám pouze otevře cesty k lepším pracovním pozicím. Typickým příkladem takovýchto kurzů je Kvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách Ostrava, díky kterému snadno a rychle získáte potřebné vzdělání pro výkon na pozici pracovníka v sociálních službách. Důležité je nezaměňovat tuto profesi s podobně znějící specializací, kterou je sociální pracovník.

Chcete pomáhat druhým?

Kurz pro pracovníky v sociálních službách je ideální variantou pro všechny, kterým není cizí práce s lidmi. Mnohdy se jedná o osoby, které vyžadují asistenční péči a to jak ve speciálních pobytových zařízeních nebo také doma. Pracovník v sociálních službách je pro tyto klienty mnohdy zároveň také přítelem a pomocnou rukou. Zejména u osob, které nemají žádné blízké příbuzné nebo je jejich příbuzní nemají možnost pravidelně navštěvovat, je osoba pracovníka v sociálních službách nesmírně důležitá. Proto před podáním přihlášky důkladně zvažte, zda právě vy máte všechny potřebné osobnostní předpoklady, protože ty jsou mnohdy důležitější než odborné znalosti. Všechny potřebné informace, které by se vám ještě před podáním přihlášky mohly hodit, najdete na stránkách www.seduca.cz/rekvalifikacni-kurzy/kvalifikacni-rekvalifikacni-kurz-pro-pracovniky-v-socialnich-sluzbach.