Jaké hračky momentálně letí? Udělejte si jasno dříve, než začne vánoční šílenství

Nakupování dárků téměř čtvrt roku před Štědrým dnem možná není váš styl, ale mohla by vás k tomu motivovat aktuální situace. Dopravci měli v minulých letech značné problémy a letos tomu nebude jinak. Předčasným nákupem navíc předejdete nemilému zjištění, že je daná věc beznadějně vyprodaná. A určitě nechcete, aby vašemu dítěti zbyly oči pro pláč namísto spokojeného úsměvu. Ale ještě než dáte nákupní horečce zelenou, podívejte se s námi na současné trendy. Prozradíme vám, po jakých hračkách děti nyní touží.

Funko POP

„Popící“ jsou tu s námi již nějaký ten pátek, ale to na jejich popularitě vůbec nic nemění. Naopak se zdá, že zájem o ně v poslední době nabírá na obrátkách. Roztomilé vinylové figurky Funko POP potěší menší i větší sběratele, kteří si libují v popkultuře. V nejnovějších kolekcích najdete oblíbené hrdiny ze seriálů jako Stranger Things či Avengers, zpěváky, herce a třeba i ústřední postavy známých videoher.

Autíčka Matchbox

Když se řekne „angličák“, většinou si představíme Matchbox autíčka. A byť nepatří mezi horké novinky, stále mají co nabídnout. Nejnovější kolekce obsahují kromě samotných autíček i spoustu skvělých herních prvků – od letadlové lodi přes hasičskou stanici až po benzínku.

Tlapková patrola

Partu statečných psích záchranářů pravděpodobně znáte. Fenomenální animák Tlapková patrola (angl. Paw Patrol) u dětí dlouhodobě boduje a hračky na motivy postaviček jdou doslova na dračku. Vesměs se jedná o autíčka, nejrůznější stroje, ale také propracované autodráhy.

Lego

Existuje snad žebříček nejoblíbenějších hraček, ve kterém chybí LEGO? Ikonická stavebnice tady s námi bude dlouho, nejspíše do skonání světa – a pravidelně budou přibývat nové sety, které si s chutí postaví mladší i starší legomaniaci. A jaké nezajímavější kousky najdete v letošním katalogu? Je jich opravdu mnoho – těm nejmenším udělají radost stavebnice ze sérií Duplo, Friends nebo Disney, starším pak Dots, Creator, Ninjago, City nebo třeba edice Super Mario.