Jak vám dávkovače léků pomohou s léčbou?

Ať už se vám do cesty postavila jakákoliv nemoc, jen málokterou zvládnete ustát bez toho, abyste užívali léky. Čím je nemoc závažnější, tím více léků je potřeba a tím organizovanější musí jejich užívání být. Braní léků je totiž otravné, zejména pro starší lidi složité a často se na to zapomíná. Velkým pomocníkem tak mohou být dávkovače léků, které celý proces léčby usnadní.

Proč je důležité brát léky pravidelně?

Pravidelnost v užívání léků je nepostradatelná k tomu, aby léčba byla úspěšná a to v drtivé většině případů. Jsou to léky na tlak, na ředění krve a tak podobně. Vynechání léků zpomaluje průběh léčby a v některých případech i ohrožuje pacienta na životě. Pravidelnost je proto pro léčbu zásadní.

Co je na užívání léků nejtěžší?

Někdy je počet předepsaných léků tak vysoký, že se jejich ranní dávka jen stěží vejde do dlaně. A jejich příprava je hotová alchymie! Když si pak představíte, že byste se měli v alchymistu proměnit každý den, až třikrát, určitě byste hledali způsoby, jak celý proces usnadnit. Na užívání léků je nejtěžší příprava a dochvilnost v užívání. Zejména senioři odcházejí z lékáren s hromadou léků. K původně užívaným jim leckdy přibudou i nové. Zkrátka a dobře každodenní otevírání krabiček nepřipadá v úvahu. Celý proces užívání léků však mohou usnadnit dávkovače léků. Ty můžete sehnat v řadě provedení.

Jak fungují dávkovače léků?

Dávkovače léků jsou k dostání v řadě variant. Sehnat můžete denní i týdenní varianty. Dávkovače léků zohledňují zmatek, který může při přípravě léků nastat, a proto jsou kolikrát i barevně vyvedeny. U většiny dávkovačů pak nechybí řádný popis dnů a denní doby. Nejčastější verzí jsou týdenní dávkovače, které umožňují nachystat léky pro ráno, odpoledne i večer. Ty jsou i nejpohodlnější variantou, protože když už jednou vytáhnete lékárničku s léky a začnete je chystat, je mnohem lepší léky nachystat na více dní. Každodenní chystání by bylo otravné.

Dávkovače léků v mnohém léčbu usnadňují. Odpadá vám každodenní vymačkávání tablet z platíčka. S dochvilností užívání vám pak může pomoct nastavená upomínka v telefonu. Léky by se totiž měly brát přibližně ve stejnou hodinu.

Dávkovač léků může být i vhodným dárkem pro toho, o němž víte, že užívá hodně léků. Na první pohled maličká pomůcka může mít zásadní vliv na léčbu.

Více na www.Cestabylin.cz