Facebook – fenomén naší doby

Internet dnes najdeme téměř v každé domácnosti. Připojení k němu zdarma pomocí Wi – Fi poskytuje i celá řada nákupních center, restaurací i kaváren. Jednou z nejčastěji používaných služeb je sociální síť Facebook.

Kdo z nás by o této sociální síti neslyšel? Je to nejrozsáhlejší způsob počítačové komunikace. Umožňuje sdílet fotografie a videa, být v obraze, „komunikovat“ on – line se svými přáteli, posílat zprávy, vytvářet různé skupiny se společnými zájmy…

Jak na to ?

Přihlášení na Facebook je jednoduché, potřebujete připojení k internetu pomocí stolního počítače, tabletu či telefonu a vytvoření příslušného účtu. A pak už můžete vesele sdílet, posílat zprávy, chatovat…Zkrátka využívat všechny dostupné služby, které tato síť nabízí.

Facebook se dá stáhnout do mobilu – pro Android je to přes Google Play, majitelé Applu využijí iTunes a ti, kteří používají Windows phone, jej naleznou na windowsphone.com.

Facebook Messenger

Facebook Messenger je samostatná aplikace, která vznikla oddělením chatu z facebookové aplikace. Je nezávislá na vlastním Facebooku. Svým uživatelům poskytuje přehlednější a intuitivnější prostředí a má celou řadu vylepšení. Pokud máte Wi – Fi připojení, lze pomocí této aplikace volat zdarma s přáteli, které máte ve svém kontaktním listu, pokud jsou také připojeni.Výhodou je i posílání fotografií a videí přímo přes aplikaci bez používaná fotoaparátu.

Tato aplikace je neustále vylepšována

Ukončení činnosti vašeho profilu

Zjistili jste, že Facebook je pro vás hrozný žrout času a chtěli byste tuto činnost omezit?

Můžete účet deaktivovat či jej úplně smazat.

Deaktivace je vlastně zneviditelnění vašeho profilu. Žádný uživatel jej nebude moci vyhledat, vše co jste na profilu měli uloženo, zůstává zachováno na serveru Facebooku pro budoucí obnovu.

Definitivní smazání účtu je opravdu definitivní a nevratný krok. Pokud se pro něj rozhodnete, zde je postup, jak smazat účet na Facebooku.