Elektrizující vlasy – jak si s nimi poradit? 2

Také se vám určitě někdy stalo, že jste přetáhli svetr přes hlavu a některé z vlasů se vlivem statické elektřiny stavěly a vy nevíte, jak se toho zbavit. Není to nijak závažný problém, většina lidí s tím bohužel musí žít, nic s tím nenadělá. Statické napětí je věčné a bojuje s ním velká spousta lidí. Jde s tím vůbec něco dělat? Musíte se zbavit přiléhavého oblečení, které statickou elektřinu vyrábí?

Statická elektřina a problémy s ní

Chcete se zbavit statické elektřiny? Možná se zaměřte na to, jak vůbec vzniká a proč. Není lepší tomu předcházet? Často začíná tento problém už v pračce a při sušení. Použijete-li při praní změkčovadla, pak můžete eliminovat statickou elektřinu. Pozor si dejte i na to, kde prádlo sušíte. Je-li koupelna nebo prádelna příliš suchá, raději využijte zvlhčovač či pořádně otevřete okno. Když však už statická elektřina vznikla, potřebujete se jí zbavit. Víme jak!

Oblečení do mrazáku

Než si na sebe vezmete oblečení, které už na dotek je nepříjemné a se statickou elektřinou, pak jej dejte do mrazáku, kde ho nechejte zhruba patnáct minut. Oblečení nasákne dostatečné množství vlhkosti, statické napětí se uvolní a zmizí. Vy můžete jednoduše oblečení využívat.

Lak na vlasy

Statická elektřina na vašem oblečení není vůbec příjemná, všichni to víme. Slyšíte, jak vše nepříjemně praská a chcete se jí zbavit. Statické napětí můžete jednoduše odstranit s pomoci laku na vlasy. Vezměte jej a menším množstvím postříkejte oblečení a nechejte chvíli. Poté oblečte.

Mokré ruce

Statické napětí reaguje na sucho, proto je dobré s ním nějak pracovat. Namočte si ruce a přejeďte jimi přes oblečení, které by v sobě mohlo mít statickou elektřinu. Ovšem pozor na látky, které nemají moc rády vodu, například hedvábí a podobně.