Domácí vajíčka jsou nade vše

V současné době se celá řada z nás zajímá o zdravý životní styl, ke kterému samozřejmě patří i zdravé stravování. Jeho součástí by měla být pestrá a vyvážená strava. Ta obsahuje, kromě jiného, i vejce. Pokud máte zahradu, není nic snazšího, než si pořídit kurníky a do nich několik slepic, díky kterým budete mít vždy po ruce vlastní domácí vejce.

Proč dávat přednost domácím vejcím?

Vejce jsou potravina, která našemu tělu dodá velké množství vitamínů, minerálů a samozřejmě bílkoviny. Domácí vejce, oproti těm kupovaným, obsahují větší množství vitamínů, omega-3 a beta-karotenu. Pokud dostanete vejce z domácího volného chovu, projeví se to také na jejich barvě i chuti. Obojí je daleko výraznější.

Teď si možná povzdechnete, že chov slepic je náročný, není tomu tak. Pro zahájení chovu není potřeba velké množství finančních prostředků. Postačí zakoupit kurník a několik slepic. Ani náklady na krmení nejsou příliš vysoké. Kromě toho vás slepice zbaví některých zahradních škůdců. Živí se totiž i hmyzem a různými brouky. Nabídnout jim můžete také spadané ovoce.

Jak na kurník?

Pokud se rozhodnete slepice chovat, pořiďte jim kurník již hotový. Velký výběr různých druhů i velikostí, zateplených i nezateplených, s různým počtem hřadů, se schůdky a větracím okénkem a dokonce i s výběhem pro větší počet slepic naleznete v e-shopu caskrmeni.cz. Ten nabízí, kromě jiného, také králikárny.

  • Proč pořídit kurník hotový?

Ušetříte si totiž spoustu času. Vybudování vhodného bydlení pro slepice není jednoduché a kurník již hotový jim nabízí dostatek komfortu. Kromě toho nebudete muset chodit po obchodech či prohledávat e-shopy s potřebným materiálem. Vybrat si můžete kurník pro různý počet slepic.

Výrobce má zkušenosti a přesně ví, jak takový kurník vyrobit, aby byl nejen bezpečný, ale také poskytoval dostatek prostoru.