Co je nutné pejskovi pořídit, než si ho přineseme domů?

Pejska si pořizujeme zejména tehdy, kdy se cítíme sami a kdy potřebujeme přítele. Psa si také pořizují páry, které chtějí zjistit, jestli se dokážou společně o pejska starat a jestli jsou tak připraveni na dítě.

Ať už jste si psa pořídili z jakéhokoliv důvodu, je nutné mu koupit potřebnou výbavu, díky které se bude v novém domově cítit příjemně a milovaně. Než si pejska přivezete domů, pořiďte mu několik základních věcí, bez kterých se skutečně neobejdete. Víte, jakou výbavičku máme na mysli?

Obojek, vodítko a šáteček jako nepostradatelné trio

To nejdůležitější na psí výbavičce je takzvané nepostradatelné trio, které je tvořeno vodítkem, šátečkem a obojkem. Nejdříve je nutné koupit obojek, který by měl být příjemný samotnému pejskovi. Mnozí majitelé k němu automaticky připínají i šáteček, jenž ukazuje, jestli se jedná o pejska nebo o fenku. Nesmí se zapomenout ani na vodítko, bez kterého se nemůžou vytáhnout paty z domu. Vodítko lze koupit v mnohém provedení, existují vodítka pro běžnou potřebu (pro každodenní procházky), dále existují vodítka k výcviku nebo výstavní vodítka, která minimálně zakrývají linii psího krku.

Fenky se neobejdou bez háracích kalhotek

Součástí psí výbavy musí být i hárací kalhotky, o kterých mnozí majitelé nemají ani ponětí. Pokud se zanedlouho stanete majitelem fenky, je nutné je pořídit. Fenka hárá obvykle dvakrát do roka (u větších plemen je to jen jednou). Hárání trvá obvykle čtrnáct až dvacet dnů, během kterých je nutné ji držet stranou od psů. Aby se vám dařilo psy odpudit, nasaďte fence hárací kalhotky, které navíc ochrání domácnost před zašpiněním.

Klokánky pro pohodlné cestování

Majitelé menších pejsků by si měli pořídit i klokánky, které ocení zejména při cestování. Jedná se o nepostradatelnou část výbavičky, díky níž nebude cestování pro pejsky tak stresující záležitostí.

Nakupujte na specializovaném obchodě online www.iridog.cz