Chytrá žena ví, kam na výlet

Česká společnost začíná být pohlcena zdravotními i podnebními potížemi a člověk má co dělat, aby se těmto negativistickým myšlenkám zcela neoddal. Není divu, je to téměř všude a myslet pozitivně začíná být skutečně oříšek. Zapomenout však na každodenní starosti můžete v malebné přírodě Moravského krasu. Místem přímo pro to stvořeným je ubytování Moravský kras.

Kam za relaxací v Moravském krasu?

Moravský kras proslul především krasovou oblastí plnou jeskyní, propastí a skal. Tím však rozhodně nabídka na výlety v Moravském krasu nekončí. Zatímco v proslulém Josefovském údolí a Blansku můžete odhalit historii zdejších hutí a dovíte se mnohé cenné informace o výrobě ze železa, v jiné oblasti Moravského krasu můžete shlédnout výstavné zámky či barokní poutní kostely. Kromě proslulých míst, jako jsou Punkevní jeskyně s propastí Macocha, nebo jeskyně Balcarka s překrásnou krápníkovou výzdobu můžete zavítat v Moravském krasu do méně známých Sloupsko-šošůvských jeskyní a prohlédnout si tamní archeologické naleziště. Zajímavou návštěvu však slibuje také přírodní galerie nedaleko od Kunštátu. Kde, koho by mohlo překvapit, že blaničtí rytíři se nenachází pod Velkým Blaníkem, ale právě zde. Městečko Kunštát se proslavilo hrnčířskou a keramickou tradicí. V Rudce pod kopcem Milenka ve třicátých letech 20. století vznikla přírodní galerie, kterou vytvořil sochař Stanislav Rolínek. Ten postupně vytesal jezdeckou sochu sv. Václava, osmnáct blanických rytířů nebo dokonce obří sochu prezidenta T.G.Masaryka. Z této sochy se do současnosti dochovaly pouze veliké boty na podstavci. Ani v případě, že přijedete do Moravského krasu v zimním období, se zde nebudete nudit. Zalyžovat si můžete například ve Ski areálu v místní části Blansko-Hořice.

Kde se ubytovat v Blansku?

Ubytování www.hotelprobe.cz najdete v některém z osmdesáti pokoji s vlastním sociálním zařízením. Součástí hotelu je také restaurace a v bezprostřední blízkosti hotelu si můžete zahrát kuželky nebo squash.