Bezpečnost práce musí dodržovat prostě všichni – a to i malé firmy

Nezáleží na tom, zda ve firmě pracuje jeden nebo mnoho zaměstnanců a ani na oboru podnikání – prostě za každých okolností musíte dodržet bezpečnost práce na pracovišti.

Kdo zodpovídá za bezpečnost práce?

Samozřejmě zaměstnavatel. Ten by se měl pravidelně ujišťovat, že všechno ve firmě podléhá regulím a přísným kritériím bezpečnosti práce.

Jak zaměstnavatel bezpečnost práce zajistí?

Samozřejmostí je, že každý zaměstnanec před zahájení svého pracovního výkonu projde platným školením BOZP, o kterém je pečlivě vedena dokumentace. Stejně tak musí být zaměstnanec seznámen s pracovním řádem, právními a ostatními předpisy i s různými riziky, jež jsou s výkonem práce spojeny.

S tím souvisí samozřejmě i povinnost zaměstnavatele vybavit pro své zaměstnance ochranné pracovní pomůcky. Ty dokážou ve velké míře zmenšit riziko pracovních úrazů či jiných karambolů. Všechny tyto pracovní pomůcky musí pravidelně procházet kontrolními revizemi.

Mezi hlavní pracovní pomůcky patří:

  • obličejový štít
  • svářečské a ochranné brýle
  • pracovní rukavice
  • lezecké postroje pro práci ve výškách
  • respirátor či jiné podobné součásti výstroje
  • zdravotnická obuv a zdravotní oblečení

Další – a to hodně důležitou pracovní pomůckou jsou boty. Ve výrobních halách jsou nezbytné boty s ocelovou špičkou pro případ upuštění pracovního nářadí na nohu. Velice oblíbená je obuv Prestige, která se vyznačuje kvalitou v poměru s nízkou cenou.

Kde nejvýhodněji pracovní pomůcky seženu?

Ušetřete si čas a energii objížděním specializovaných obchodů. E-shop repa.cz vám nabízí spoustu pracovních pomůcek na jenom místě za skvělé ceny. Všechny parametry si můžete dopředu pročíst a nemusíte se chodit ptát prodavače. Jednoduše zde nakoupíte a již se nemusíte bát, že se zrovna na tom vašem pracovišti stane něco, co přeci nikdo nechce.