Jak se zbavit tmavých kruhů pod očima

S tmavými kruhy pod očima si není radno zahrávat. Mohou věstit pouhé nevyspání, ale i daleko závažnější problém, např. zúžené slzné kanálky, alergii, hormonální poruchy a onemocnění některého z těchto orgánů (játra, srdce, ledviny, střeva, štítná žláza).

V lepším případě se s nimi setkáte po probdělé noci. Doprovázejí však i únavu, počínající rýmu a nachlazení. Otázkou však zůstává, jak se jich zbavit.

Jedná se v podstatě o vyplněný tuk tekutinou. Jinde na těle by to nebylo tak vidět, ale tenká kůže v okolí očních víček umožní snadnější prostup a viditelnost. Ať už za tím stojí cokoliv, ani fyziologii stárnutí nezastavíme. Někdo na tento problém trpí chronicky a permanentní kruhy pod očima ho dosti sužují. Než si koupíte korektor, pátrejte raději po příčině. V našem seznamu se setkáte s těmi vůbec nejčastějšími:

Dostatečně spěte

Nedostatek spánku nezpůsobuje samozřejmě jen kruhy pod očima, ale i další tělesné příznaky. Člověk se cítí nevýkonně, chce se mu přes den spát a je apatický. Opuchlé oči jsou známkou toho, že v noci moc nespal. Zkuste si dopřát více spánku, má přece jen vliv na regeneraci kožních buněk. Vaše oči se rozjasní a tmavé stíny pod očima mohou zcela zmizet.

Podpořte krevní cirkulaci

Opláchněte si obličej studenou vodou nebo do ní namočte stočený kapesník. Ledová voda je vzpruha číslo jedna a zatočí i s kruhy pod očima. Když navíc v mrazáku vychladíte čajové lžičky a přiložíte si je na oči, zažijete svěží pocit, který vám dodá spoustu energie. Možná jste slyšeli i o čajových sáčcích. Nejlépe pro tyto účely poslouží zelený čaj obsahující antioxidanty, zpomaluje stárnutí pokožky. Také se osvědčily plátky salátové okurky. Dodají pleti potřebné vitamíny, ale není nad to ovoce a zeleninu také konzumovat. Dodržujte i pitný režim, nekuřte a alkoholu se vyhýbejte.

Zesvětlete pokožku

Jelikož mohou být kruhy pod očima způsobeny i nadbytkem melaninu, určitě je možné takové kruhy zamaskovat kosmetickými triky. Rozpusťte lžičku jedlé sody v šálku vody a naneste pod oči. Nechte několik minut působit a opláchněte.

Dalšímu tmavnutí pokožky můžete omezit i tím, že začnete používat krém s přídavkem SPF, vitamínu C, retinolu, atd. Dobré jsou i kolagenové masky na oči.

Kdo se potíží stále ne a ne zbavit, je tu estetická pomoc v podobě injekčních výplní a laseru.