Květomluva, aneb co říkají květiny a podle čeho je vybírat

Vybrat šaty pro družičky nebo popůlnoční šaty pro nevěstu nebývá taková záhada či těžký úkol v porovnání s výběrem ideální květiny do svatební kytice. Přece jenom právě kytice na fotografiích vyniká stejně jako sama nevěsta se ženichem a dle ní se nakonec odráží i celková svatební výzdoba či to, jak to bude vypadat na svatebních stolech. Abyste si byli jistí tím, že jste si pro svůj velký den vybrali květinu správnou, vyznejte se v nich a podívejte se pod pokličku takzvané květomluvě.

Lásku vyjadřují růže

Každá květina má totiž svůj účel a takzvaně „mluví”. V případě, že si vybíráte květinu na svatbu, měli byste dávat přednost tradičním růžím, které jsou symbolem lásky, touhy, také náklonnosti k druhému člověku. Je však na vás, pro jakou barevnost se rozhodnete. Zatímco rudé růže jsou až spalující a vášnivé, červené jsou trochu odtažité a říkají, že si úplně nemusíte být přesně jistí svými city.

Na druhou stranu bílé růže symbolizují nevinné, čisté srdce, růžové zase tajné city a celkově smyslnost a vášeň.

Vhodné jsou také orchideje a karafiáty

Podobného efektu dosahují i orchideje nebo karafiáty. Ty stejně jako růže symbolizují smyslnost a vášeň. Zejména červené karafiáty, případně také rudé chryzantémy mají tento efekt.

Správnou volbou jsou také narcisy, lilie nebo pivoňky, které se zase berou za čisté květiny schopné naslouchat. Pivoňky jsou však zároveň květinou dávných lásek čili s nimi v případě pestré minulosti buďte opatrní. Na druhou stranu s sebou nesou také dávku porozumění a důvěry.

Jaké květiny na svatbu nepatří

Stejně jako jsme nyní definovali vhodné květiny do svatebních pugétů, musíme se také pozastavit nad těmi, které se do svatebních kytic zrovna nehodí, protože mluví spíše problematicky. Například chryzantémy v jiné než rudé barvě mohou být pochopeny jinak – negativně. Mohou být totiž nositelem pouze čistého přátelství, navíc se za poslední roky staly květinou zesnulých.

Mnozí lidé od dob komunismu tvrdí, že i karafiáty, o kterých již také byla řeč, mohou přinášet smůlu. V posledních letech se však vrací zpět hlavně odstíny, které jsme si zmiňovali, čili je na každém, jestli se pro ně rozhodne či nikoliv.