Jak vybrat dětské zimní boty? Důležité jsou 3 vlastnosti

Dětské zimní boty mají svoje specifika. Pokud je podceníte, zbytečně hazardujete se zdravím vašeho dítěte. Jak je tedy vybrat?

Prochladnutí nohou může způsobit nejen u dětí nepříjemné zdravotní problémy. Dobrá obuv a kvalitní oblečení jim ale mohou zabránit. Pojďme se tedy podívat na to, jaké dětské zimní boty vybrat pro nejstudenější období v roce.

Na co myslet při výběru?

Jak už z předchozího odstavce vyplývá, hledejte takové boty, které jsou dobře zateplené. Zdraví svého dítěte můžete svěřit do rukou fleecové podšívky nebo syntetické výstelky. Oba materiály mohou mít podobu kožíšku s dlouhým chlupem, ale setkáte se také s hladkou podšívkou. Na tomto principu staví například dětské sněhule.

Při výběru myslete i na to, jak je vaše dítě vyvinuté. U malých dětí volte měkčí podrážku, která nebude bránit v přirozeném vývoji chodidla. U starších se tvrdé podrážky bát nemusíte, ale dávejte velké pozor na ergonomii. Je nezbytně nutné, aby tvar boty respektoval anatomii dětské nohy a nebránil jí v růstu. Proto vždy vybírejte botky, kde bude mít vaše dítko dostatek prostoru mezi špičkou a nejdelším prstem na noze.

Nepromokavost a prodyšnost

Sníh je v posledních letech rarita, ale mokro a zimu s jistotou očekávat můžeme. Proto je základem pro dětské zimní boty především nepromokavost. Kdyby se totiž dovnitř dostala studená voda nebo sníh, dítě stejně prochladne a bota nesplní svůj účel. Nepromokavé boty jsou často ošetřené nátěrem.

Další důležitou vlastností je také prodyšnost. Člověk patří mezi stvoření, která se potí. A pokud pot do boty uzavřete a nedáte mu možnost se vypařit, budete mít stejný problém jako u promokavých bot. Výstelka uvnitř bude mokrá, postupně vychladne a vaše dítě nejspíše onemocní. Proto se rozhodně nebojte investovat do nepromokavých a zároveň prodyšných bot. Pořídíte je sice za vyšší cenu, ale budete mít jistotu, že je o zdraví vašeho dítěte postaráno.