Elektrizující vlasy – jak si s nimi poradit? 1

Také se vám určitě někdy stalo, že jste přetáhli svetr přes hlavu a některé z vlasů se vlivem statické elektřiny stavěly a vy nevíte, jak se toho zbavit. Není to nijak závažný problém, většina lidí s tím bohužel musí žít, nic s tím nenadělá. Statické napětí je věčné a bojuje s ním velká spousta lidí. Jde s tím vůbec něco dělat? Musíte se zbavit přiléhavého oblečení, které statickou elektřinu vyrábí?

Statická elektřina a problémy s ní

Chcete se zbavit statické elektřiny? Možná se zaměřte na to, jak vůbec vzniká a proč. Není lepší tomu předcházet? Často začíná tento problém už v pračce a při sušení. Použijete-li při praní změkčovadla, pak můžete eliminovat statickou elektřinu. Pozor si dejte i na to, kde prádlo sušíte. Je-li koupelna nebo prádelna příliš suchá, raději využijte zvlhčovač či pořádně otevřete okno. Když však už statická elektřina vznikla, potřebujete se jí zbavit. Víme jak!

Využijte hydratační pomoc

Pro odstranění statické elektřiny vám může pomoci hydratační krém. Natřete jím pořádně tělo a bude po problému. Jestliže se na nějaké místo na těle oblečení nejvíc lepí, opět použijte hydratační krém, které tento problém dosti zmírní. Statická elektřina vzniká díky suchu a suchému prostředí.

Ramínko? Jedině z kovu!

Cítíte z oblečení statickou elektřinu a nevíte, jak se jí zbavit? Takové oblečení na sebe nechcete obléknout a vzít na sebe něco jiného nechcete. Vezměte si na pomoc kovové ramínko a přejíždějte jím po celé délce oblečení. Kov je vodič, který si se statickou elektřinou poradí.

Sáhněte na kov

Pokud na sobě máte oblečení, ve kterém koluje statické napětí, pak se ho musíte zbavit. Dotkněte se nějaké uzemněné kovové věci. Statická elektřina se tímto vybije a oblečení bude v pořádku. Dotek nemusí být vždycky příjemný, ale bude to rychle za vámi!