Koupíte si novou řasenku, která bude podle doporučení prodavačky dokonalá pro vaše řasy. Jenže během pár týdnů, co jí využíváte je vyschlá, a tvoří se žmolky. Přemýšlíte, proč se tak děje? Vždyť stála hodně peněz a měla by tedy vydržet dlouho. Automaticky vás napadne, že jste bohužel měly „štěstí“ na nekvalitní kousek. A přitom to tak vůbec nemusí být.
Řasenku dnes používá drtivá většina žen, dokonce i ty, které se líčí minimálně. Když jdete do obchodu pro řasenku, vybíráte takovou, která dodá vašim řasám na objemu a krásné barvě. Všichni víme, že životnost řasenky je omezená, obvykle vydrží tři měsíce až půl roku (což je maximum).
Po půlroce vyhodit
Řasenku je nutno maximálně po půlroce vyhodit. Máte-li jí déle, koledujete si o zánět oka, nepříjemné bakterie, které mohou způsobovat další nemoci. Co však dělat, když vám řasenka vypoví službu po měsíci?
Věnujte pozornost nákupu
Už samotný nákup je klíčový. Cena je sice pro mnohé důležitá, ovšem neměla by být prioritou. Řasenka má také nějakou záruku. A tu je nutno sledovat. Kosmetika má také svou dobu trvanlivosti a její blížící se konec může být důvodem, proč cena klesne až o polovinu. Sledujte také, jak je řasenka uzavřená. Vždycky si vybírejte neotevřenou řasenku. Ideálně, když bude zabalená, popřípadě přelepená v místě uzavření. Tak máte jistotu, že s ní nikdo nemanipuloval.
Od chvíle, kdy jí otevřete totiž řasenka „žije“, tahle doba se počítá do životnosti řasenky. Jestliže si vyberete z regálu již otevřenou řasenku, může mít to nejlepší už za sebou a tak není divu, že po pár týdnech řasenka žmolkatí a uvnitř je vyschlá.
Zákaz pumpování
Snad každá z nás to někdy udělala, kartáčkem pumpovala ve snaze nabrat co možná nejvíc barvy. Ano, na kartáčku budete mít možná víc barvy, ale dovnitř naženete vzduch. Díky tomuto pohybu se mohou do řasenky dostat bakterie a snáze vyschne. Po každém namalování řasenku pořádně zašroubujte, protože jinak vysychá a mohou se vytvářet žmolky.