Domácí pedikúra? Proč ne

Domácí pedikúra? Proč ne
Domácí pedikúra? Proč ne

Každá žena chce vypadat dokonale. Určitě i vy pravidelně pečujete o svou pokožku, o své vlasy i celkový vzhled vaše těla. Důležité je samozřejmě péče i o vaše nohy. Tedy pokud hodláte chodit naboso, což je především v létě velmi příjemná záležitost. Ideální možností je navštívit salon, kde si můžeme dopřát profesionální pedikúru. Ta samozřejmě i něco stojí a tak je možné si tuto péči dopřát i v domácím prostředí. Pojďme se podívat jak na to.

Základem by samozřejmě měla být kvalitní lázeň, která nám pomůže uvolnit ztvrdlou kůži, která potom půjde snadněji odstranit. Příprava lázně rozhodně nemusí být nijak složitá, jak se může na první pohled zdát. Plně stačí dostatečně horká voda, do které vsypete několik lžiček mořské soli. Takto je vše připraveno a nezbývá nic jiného, než do ní ponořit své nohy. A to alespoň na dobu 15 – 20 minut. Někteří doporučují i možnost přidat do lázně pár koleček citronu. Nejenom že navodí příjemnou vůni, ale dokáže pokožku ještě lépe změkčit.

Jakmile nohy vyndáte, vezměte si do ruky ideálně skleněný pilník a snažte se bavit veškeré ztvrdlé kůže, která na vašich nohách je. Díky jejímu změkčení bude její odstranění doslova hračkou. Kromě této metody lze používat také peeling, který dokáže odstranit i drobné částečky, které pilník nedokáže odstranit. Na trhu existuje hned několik typů, které jsou určeny přímo na chodidla.

Samozřejmě by mělo dojít i na důkladné ostříhání nehtů, které je také vhodné zabrousit pilníkem, aby nezpůsobovali zatrhávání oblečení. Tímto je základní pedikúra hotova nezbývá už nic jiného, než nohy důkladně ošetřit některým z krémů. V podstatě lze použít téměř jakýkoliv, ale ideální volba je volit z těch mastných. Ten poté důkladně vmasírujte do své pokožky. Místo krému je často doporučován i kvalitní olivový olej. Pokud tedy žádným vhodným krémem nedisponujete, vyzkoušejte i tuto možnost. Určitě to není problém.

Všechno potřebné můžete zakoupit v eshopu

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/stopy-deset-lak-na-nehty-jasn%C3%BD-7861/