Zavinovačka jako součást každé výbavy pro miminko

Pokud čekáte miminko, zajisté přemýšlíte nad tím, co všechno pořídit do základní kojenecké výbavy. Její součástí by měla být i zavinovačka pro miminko.

Jaké výhody nabízí zavinovačka pro miminko?

Především mu dává pocit bezpečí, poskytuje mu útulné prostředí a pomáhá mu zvyknout si na nové okolí. Kromě toho nabízí miminku tepelný komfort, hlavně v období zimy a chladných dnů. Zavinovačka je však praktický pomocník i pro maminky, neboť jim umožní bezpečnější přenášení miminka. Miminko bychom však neměli v zavinovačce nechávat stále, je potřeba mu také poskytnout volnost.

Druhy zavinovaček

Vybrat si můžete z několika základních druhů.

Klasickou zavinovačku můžete pořídit ve tvaru čtverce nebo obdélníku. Zavazování je řešeno, ve většině případů, jednou nebo dvěma stuhami. Slavnostnější vzhled poskytují modely s jemnými volánky v oblasti hlavičky miminka. Lze ji použít jak doma, tak třeba do kočárku a je určená pro miminka do čtvrtého měsíce života. Další možností jsou rychlozavinovačky, které se upevňují pomocí suchého zipu. Také se dají používat jako podložky při ležení. U starších dětí je pak můžete využívat jako přikrývku, třeba do kočárku. Do auta je určená speciální zavinovačka s otvory, kterými lze protáhnout bezpečnostní pás autosedačky. Široký výběr naleznete na stránkách Ready4Kids.cz.

Materiál zavinovačky

Pro výrobu zavinovaček se používají různé druhy materiálů. Nejčastěji se jedná o bavlnu. Další možností je froté bavlna, bambus nebo ovčí vlna.

Bavlna je materiál nejvíce oblíbený. V nabídce naleznete zavinovačky vyrobené ze 100 % bavlny nebo s příměsí dalších materiálů, které zvýší její kvalitu. Froté bavlna odvádí vlhkost ještě lépe, než klasická bavlna. Kromě toho má vyšší hřejivost. Bambus je materiál vhodný i pro citlivé jedince, nebo pro miminka, u kterých se objevuje ekzém. Zavinovačku s ovčí vlnou využijete především v zimním období nebo do autosedačky.