Vyberte si vhodné legíny pro vaše cvičení

Vybíráte nové oblečení pro vaše sportovní aktivity a rozhodli jste si pořídit i sportovní legíny. Jejich výběru je však potřeba věnovat trochu času, neboť je to oblečení, na kterém dosti záleží. Musí být pohodlné a měly by splňovat některé z požadavků, které jsou pro sportovní činnosti důležité.

Na co si dát při výběru pozor

Pokud si legíny zkoušíte, nestačí si je jen natáhnout. Je potřeba se v nich zkusit i pohybovat a zjistit, jak se v nich cítíte při chůzi, rychlejším pohybu nebo třeba při dřepu, záklonu či protažení. Zkuste všechny pohyby, které při sportovních činnostech využíváte. Legíny by neměly být moc těsné, ale také volné. Během jakéhokoli druhu pohybu by měly zůstat na místě. V pase bývají většinou opatřeny gumičkou či silikonovými kroužky, které zabraňují jejich sjíždění.

Důležitá je i délka nohavic, nesmí být krátké ale ani příliš dlouhé, to by se vám mohly shrnovat. Nikde vás nesmí škrábat či dřít, neboť by vám mohly, během pohybů, způsobit nepříjemné odřeniny. Řádně si prohlédněte především švy, které by měly být ploché a pružné.

Pokud přemýšlíte, kde si sportovní legíny pořídit, velký výběr naleznete na portálu extraleginy.cz.

Výběr materiálu

Ideální je, pokud jsou legíny vyrobené z funkčního materiálu. Ten zajistí odvod potu a je příjemný pro nošení.

Pokud budete nosit legíny pro venkovní sportovní aktivity v chladném počasí, můžete si pořídit legíny zateplené z vnitřní strany a vnější strana často bývá vyrobena z materiálů, které odolávají větru, ale jsou prodyšné.

Důležité je, aby materiál v místě, kde se nejvíce potíte (především pod koleny), byl tenčí. Někdy jsou tyto oblasti řešeny i síťovinou.

Nezapomínejte ani na reflexní prvky, které jsou ideální především pro venkovní sportovní aktivity. V podzimním a zimním období je brzy šero a tma a proto je potřeba, aby jste byli vidět ze všech stran.