Sociální sítě – jaký negativní dopad mohou mít na váš život?

Dnes jsou sociální sítě součástí takřka každého života. Lidé mají účet přinejmenším na jedné sociální síti. Facebook, Twitter, Instagram, Snapchat a spousta dalších. Všechny jsou ve vašem mobilu, na všech máte účet a neuplyne ani pět minut a vy berete do ruky mobilní telefon a sledujete, zda náhodou někdo ze známých nepřidal něco nového.

Sociální sítě jako pomoc i zlo

Sociální sítě jsou určitě fajn, mohou pomoci spojit vás s lidmi, které jste dlouho neviděli, popřípadě s těmi, kteří bydlí daleko. Je fajn, když je využijete na kontakt s přáteli, se kterými se běžně nevidíte. Nadměrné užívání sociálních sítí může být nebezpečné. Možná se vám to nezdá, ale opravdu to může vyústit v problém, který poté bude nutno řešit. Co vše negativního se může stát?

Problémy s psychikou

Surfování po internetu a čas na sociálních sítích máte pod kontrolou? To si často jen myslíte a namlouváte. Opak může být pravdou, pokud dlouho nejste na internetu, začínáte pociťovat jistou nervozitu a možná také trošku stres, protože můžete prošvihnout něco důležitého? Pak je nejvyšší čas se nad tím zamyslet. Jestliže nemáte přehled co se děje a jste víc než nervózní, pak se z vás stává klasický závislák. Pozor na to!

Nomofobie

Je nová fobie a při ní postižený trpí strachem ze ztráty mobilního signálu nebo připojení k internetu. Odloučení od života, nedostatek informací a pocity odloučení, to všechno dnes může zažívat moderní závislák.

Nespavost

Je to možná také díky počítači a mobilu. Ostré světlo, které z nich vyzařuje, může mít vliv na spaní. Tělo začíná tvořit hormon melatonin, který se produkuje i při slunečním svitu a tělo je tak nastaveno na odpolední činnosti a spát se vám přirozeně moc nechce.