Příznaky, které potvrdí, že je čas změnit brýle

Máte brýle už léta a stále si myslíte, že z nich po té době můžete vidět naprosto jasně. I když si myslíte, že vidíte dobře, mohly by se ve vašem vidění objevit změny, kterých jste si ani nevšimli. Jak ale poznáte, že potřebujete nové brýle?

Bolesti hlavy

Lidé obvykle nedokážou spojit své opakující se bolesti hlavy se zhoršením svého zraku. Lidé si většinou ani nevšimnou sebemenší změny ve svém vidění; ale také si neuvědomují, že jejich mozek je skutečně schopen tuto změnu rozpoznat. Jakmile je mozek upozorněn, bude tvrdě pracovat, aby se pokusil problém napravit, ale přitom spotřebuje příliš mnoho energie a nakonec se vyčerpá – což má za následek bolest hlavy. Lidé, kteří jsou krátkozrací, obvykle pociťují bolesti hlavy před hlavou nebo přímo nad obočím. Lidé, kteří jsou dalekozrací, však mají tendenci po delší dobu pozorovat věci zblízka a pociťují bolesti hlavy. Eshop s brýlemi vám poskytne velký výběr brýlových obrouček.

Šilhání

Lidé, kteří neustále mžourají, mají obvykle problém vidět jasně. Šilhání je přirozený způsob, jak zlepšit soustředění a jasnost, a možná si ani neuvědomujete, že to děláte, dokud vás začnou bolet oči a hlava. Mžourání však ve skutečnosti z dlouhodobého hlediska způsobuje více škody než užitku. Když mžouráte, skončíte s nadměrným namáháním očí, což vaše problémy se zrakem ještě zhoršuje. Pokud si všimnete, že při čtení knihy nebo na počítači více mžouráte, potřebujete přeměřit svůj zrak. Po změření je velmi snadné pořídit nové dioptrické brýle online.

Staré brýle

Pokud jste po léta měli stejné brýle, je pravděpodobně čas na nová skla i obroučky, protože oči se obvykle časem zhoršují – proto byste měli každý rok navštívit svého optometristu. Oční vyšetření pomáhají detekovat jakékoli změny ve vašem vidění a umožňují vašemu očnímu lékaři provést nezbytné změny nebo vylepšení předpisu. Pokud je to už nějaký čas, co jste viděli svého optometristu, nezapomeňte si naplánovat schůzku pro rychlou kontrolu – zvláště pokud jste si všimli jakýchkoli dalších známek klesajícího vidění.

Na webu hotovebryle.cz objevíte širokou škálu brýlí vhodných pro každou příležitost.