Pneumatiky jen od odborníků

Správné pneumatiky jsou jedním z předpokladů bezpečné jízdy. Jsou zárukou pohodového řízení a hlavně bezpečného zvládání situací na silnicích, zvláště při nepříznivých jízdních podmínkách.

Proto bychom na pneumatikách neměli šetřit a také si nechat poradit od odborníků, kteří vám doporučí druh pneumatik, který bude nejlépe vyhovovat vašemu vozidlu a vašemu stylu a četnosti ježdění.

Kupujte jen od odborníků

Nakoupit vše pod jednou střechou v supermarketu může být sice pohodlné, ovšem v případě pneumatik se to nemusí vyplatit. Můžete koupit pochybný asijský výrobek, nebo pneumatiky, které nebudou ideální pro vaše potřeby. Z těchto důvodů a z hlediska jistoty je lepší obrátit se na specializovný PNEU OK shop, kde najdete pestrý výběr pneumatik nejrůznějších značek a navíc se můžete poradit se zkušenými odborníky. Tento obchod disponuje profesionálním zázemím a mnohaletými zkušenostmi. Získáte zde rady, jaká značka, rozměr a druh dezénu bude pro vaše vozidlo a pro vás samotné optimální. Obchod má dostatečné skladové prostory, takže může skladovat velké množství pneumatik, od levných až po nejdražší. Vesměs se však jedná o velice kvalitní pneumatiky od renomovaných výrobců.

Čím se při výběru řídit

První a hlavní zásadou je kupovat pneumatiky správných rozměrů, které jsou uvedeny ve velkém technickém průkazu. Mnozí motoristé se řídí cenou a vybírají ty nejlevnější gumy, které se rozměrově pro jejich vozidlo hodí. Ty však nemusí vždy skýtat záruku bezpečné jízdy a také se dříve opotřebují, takže tím neušetříte. Vedle rozměrů a dalších parametrů se řiďte také tím, jak často a jakým stylem budete jezdit. Jinou snahou o ušetření je pořízení universálních pneumatik, které se nemusí na jaře a na podzim vyměňovat. Této starosti se sice zbavíte, ale v zimě na náledí či na sněhu se vaše auto nebude vždy chovat odpovídajícím způsobem. Zkušenosti odborníků a praxe zcela jasně upřednostňuje používání letních a zimních pneumatik.

V sortimentu obchodu nechybí ani alu kola. Jejich předností je nejen atraktivní vzhled, ale hlavně praktické důvody. U alu kol nehrozí koroze a jejich nižší hmotnost přináší úsporu pohonných hmot.