Ošetřete svou pokožku po návratu z dovolené

Ošetřete svou pokožku po návratu z dovolené
Ošetřete svou pokožku po návratu z dovolené

Řekne-li se dovolená, mnoho lidí si představí nádherné pláže, průzračně čisté moře a nekonečné opalování a koupání. Zatímco člověk jako takový se dostává do příjemného stádia, kdy nemusí nic řešit a pouze odpočívá, pokožka zažívá zcela něco jiného. Právě ta totiž na dovolených trpí. Proto byste se jí měla věnovat nejenom tam, ale samozřejmě i po návratu domů. Pojˇ%dme se společně podívat na několik dobrých tipů, jak jí pomoci a ulevit.

Hlavním problémem slunečního záření, koupání e slané vodě a také nebezpečného UV záření je to, že pokožku extrémně vysušují. Jedinou cestou ke krásné a zdravé pokožce je tedy opět jí potřebnou hydrataci dopřát. V tomto ohledu není třeba dělat kompromisy a zvolte některý z vámi oblíbených hydratačních krémů, které jsou na našem trhu k dispozici. Pokožku si pravidelně mažte, díky čemuž bude zároveň doplňována o další potřebné vitamíny, které tyto krémy často obsahují.

Totéž platí samozřejmě i o obličeji, kde je vhodné použít regenerační pleťovou masku. I ta v první řadě dodá potřebné živiny a vrátí pokožce přirozený vzhled. Vždy je dobré mít na paměti, že nadměrné vysušování pokožky vede k rychlejšímu stárnutí. A to jistě není v zájmu žádné z žen či dívek.

Při líčení rozhodně nepoužívejte žádné těžké make-upy. Pokožka by totiž měla hlavně dýchat a měla by mít dostatečný přísun kyslíku. Jedině tak může mnohem rychleji regenerovat. Raději volte decentní líčení a lehké pudry, které vzdušnost pokožky zachovají po celou dobu. Ideální však se nelíčit vůbec. Tedy pokud to situace skutečně nevyžaduje.

Ačkoliv jsme se zaměřovali hlavně na pokožku jako takovou, rozhodně bychom neměli zapomínat jak na pokožku hlavy, tak i samotné vlasy. Zde samozřejmě pomůžou vhodné šampony a kondicionéry, ideálně pro suché a poškozené vlasy. 14 dní dovolené jim totiž může dát nevýslovně zabrat a tak je dobré nepodceňovat jejich péči právě po samotném návratu domů.

Pro více informací naštivte stránky:

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/blond-vlasy-mlad%C3%A1-%C5%BEena-%C5%BEena-b%C3%ADl%C3%A1-873771/