Myjete si své vlasy skutečně správně?

Myjete si své vlasy skutečně správně?
Myjete si své vlasy skutečně správně?

S péčí o vlasy samozřejmě souvisí i jejich pravidelné mytí. Základem by měl být samozřejmě také kvalitní šampon nebo kondicionér. Ten je dobré vybírat s ohledem na to, jaký máte typ vlasů. Na trhu jsou tak šampony určené pro rovné či kudrnaté vlasy, pro vlasy poškozené, nebo i barvené. Výběrem správného šamponu to rozhodně nekončí, jelikož i samotné mytí vlasů má na jejich kvalitu a celkový vzhled velký vliv.

Před samotným mytím je určitě dobré vlasy důkladně pročesat, abychom zabránili jejich zbytečnému zacuchávání. Poté by samozřejmě mělo následovat důkladné opláchnutí vodou. Rozhodně dejte pozor na vysokou teplotu vody, jelikož ta jim může skutečně uškodit. Mnohem účinnější je vlažná voda. Takto vlasy máčejte alespoň po dobu jedné minuty. Teprve poté je vhodné nanést samotný šampon. I zde platí několik důležitých opravidel, zvláště pokud máte delší vlasy. Šampon je totiž vhodné nanášet nejprve na samotnou pokožku hlavy, a teprve poté pokračovat důkladným masírováním dále ke konečkům.

Samotnou masáž pokožky hlavy rozhodně nepodceňujte, jelikož během ní se nejenom uvolní přebytečný maz, ale také různé nečistoty. Proto se nebojte ani důkladněji přitlačit. Následovat by mělo důkladné opláchnutí, opět raději vlažnější, než úplně horkou vodou. Následuje nanesení kondicionéru. Ten volte taktéž s ohledem na vaše vlasy. Stejně jako u šamponů je na trhu několik různých typů.

Pokud máte vlasy velmi často a rychle mastné, je třeba dodržet jedno důležité pravidlo právě při aplikaci kondicionéru. Ten oproti šamponu v žádném případě nenanášejte na pokožku hlavy a pokuste se docílit toho, aby s ním téměř vůbec nepřišla do styku. Ideální je začít ho nanášet zhruba v polovině vašich vlasů. Díky tomu se vaše vlasy přestanou mastit mnohem méně. Rozhodně to však neznamená, že by k tomu nedocházelo. Právě mazové žlázy totiž fungují nepřetržitě a tak jejich činnost nelze nijak zastavit. Není však nutné jejich činnost zbytečně podporovat, viz zmíněný kondicionér.

Vhodný šampón můžete zakoupit v eshopu

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/osoba-%C4%8Dlov%C4%9Bk-holka-%C5%BEensk%C3%A9-vlasy-1193279/