Mince Wiener Philharmoniker jsou pro investory velmi lákavé

Investiční zlaté mince byly vždy u investorů populární, na rozdíl od zlatých slitků jsou krásné na pohled, lze si je vystavit, kochat je jejich půvabem a tím, že jste bezpečně uložili své finance do komodity, která nebude ztrácet na hodnotě. Pokud nemáte s investicí do zlatých mincí žádné zkušenosti a investovali jste jen do slitků (nebo o tom zatím jen uvažujete), měli byste zpozornět. Koronavirová pandemie výrazně zasáhla trh se zlatem. Vláda musela vydat opatření, aby se na téměř 2 měsíce uzavřely největší švýcarské rafinerie. Nyní je na trhu nedostatek slitků a jelikož žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí, roste poptávka po investičních mincích. Patří mezi ně i mince Wiener Philharmoniker.

Proč zrovna mince Wiener Philharmoniker

Zlaté investiční mince Wiener Philharmoniker jsou známé po celém světě a snadno je prodáte prakticky kdekoliv. Razí ve Vídni z ryzího zlata v hmotnosti trojské unce (1 Oz) a menších. Prodávají se za cenu zlata a neplatíte u nich DPH a nezaplatíte ani halíř za přidanou sběratelskou hodnotu, jako je tomu u numismatických mincí. Jsou lehce výhodnější než zlaté švýcarské slitky a jednu minci lze pořídit za cenu do 5 tisíc korun. Mají atraktivní vzhled a na rozdíl od slitků nemají žádné číslování.

Kde je zakoupit?

Nejspolehlivějším a nejlevnějším místem je Obecní dům v Praze, sídlí zde prestižní česká firma zlaté mince Numismatika, která je na trhu téměř 20 let. Mince můžete koupit po jednotlivých kusech, ale většina investorů si pořizuje zapečetěná balení s hologramem po 10 nebo 20 kusech. Kromě mincí Wiener Philharmoniker zde pořídíte i jiné světově populární mince, třeba kanadské s javorovým listem nebo australské s klokanem.